Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem żółtego koloru jest przytulna, ciepła i słoneczna. Żółty kolor ścian nadaje się praktycznie do wszystkich pomieszczeń, ale jest kolorem dość trudnym w aranżacji wnętrz. Jeśli lubimy żółty, a nie mamy wyczucia plastycznego i przestrzennego, bezpieczniej będzie go zastosować do podkreślenia jednej ściany lub fragmentu ścian. Żółty to także doskonały kolor dodatków. Żółty kolor ścian pasuje do pokoju młodzieżowego, świetnie wygląda w połączeniu z czarnym, a nastolatki lubią nowoczesne, kontarstowe zestawienia kolorów. Żółty pasuje też do sypialni, jadalni.

Aranżacja wnętrz: energia żółtego

Kolor żółty we wnętrzach dodaje energii i działa pozytywnie na mieszkańców. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem żółtego koloru będzie zależała również od odcienia, na jakie się zdecydujemy. Żółty kolor we wnętrzach może się pojawiać w postaci rozbielonej, pastelowej żółci, cytryny, albo wręcz słonecznej żółci wpadającej niemal w pomarańcz. Żółty kolor ścian będzie się ładnie komponował z białymi i szarymi dodatkami – meblami, kanapą. Gdy połączymy go z dodatkami w kolorze mocnego pomarańczu lub czerwieni, wnętrze będzie bardzo energetyczne i pobudzające.

Aranżacja wnętrz: żółte dodatki

Jasne odcienie żółtego koloru na ścianach optycznie powiększą małe wnętrza. Możemy się zdecydować na pomalowanie tylko jednej ściany na mocny żółty kolor. Jeśli nie chcemy malować ścian na żółto, zdecydujmy się na ożywcze i energetyczne dodatki w tym  kolorze. Pomyślmy o wazonach, zasłonach, a może dużej żółtej sofie albo krzesłach. Niewielkie dodatki w kolorze żółtym też mogą sprawić, że spojrzymy na wnętrza bardziej optymistycznie.