Zapachy dla domu

Urządzając mieszkanie, powinniśmy pamiętać, aby otulać je zapachami, tak aby nawet po wielu latach wracać do niego wspomnieniami.

Pachnące mieszkanie
Pachnące mieszkanie
Pachnące mieszkanie
Pachnące mieszkanie

Zadbane i uporządkowane wnętrza, w których unosi się świeży zapach, sprawią, że nasze mieszkanie stanie się oazą odpoczynku.

Zapach w szafie

Praktycznym pomysłem są wieszaki obszyte ozdobnym materiałem, wypełnione naturalnymi mieszankami zapachowymi. Ładny zapach w szafie może wydobywać się również z woreczków bądź saszetek (na zawieszkach) z perfumowanymi ziołami lub suszonymi płatkami kwiatów. Z kolei dzięki specjalnym perfumom do pościeli i tkanin w naszych bieliźniarkach lub garderobach unosić się będzie przyjemna, świeża woń.

Odświeżacze powietrza

Popularnymi i skutecznymi środkami są odświeżacze powietrza w sprayu, żelu lub elektroniczne oraz preparaty z urządzeniami do gniazdek elektrycznych - o zapachach klasycznych lub inspirowanych rozmaitymi nutami. Na rynku dostępne są też bardzo trwałe perfumy do wnętrz: herbaciane, różane, jaśminowe, cedrowe, lawendowe, waniliowe, grejpfrutowe, cynamonowe i inne.

Świece zapachowe

Przytulną i romantyczną atmosferę stworzymy, ustawiając w pokoju świece wykonane z parafiny z dodatkiem esencji zapachowych. Aby zapach był intensywny, możemy wykorzystać aromaterapeutyczne kominki, do których wlewamy rozwodniony olejek lub wkładamy granulki na bazie naturalnej soli z dodatkiem olejku i podgrzewamy świeczką tealight. Zapewniają one nie tylko doznania zapachowe, lecz także są efektowną ozdobą wnętrza. Dekoracją pokoju są także pachnące pot pourri, czyli mieszanki suszonych kwiatów, ziół, kory, liści i olejków, umieszczone w przezroczystych naczyniach ze szkła.

Odświeżacze do sprzętu AGD

Na rynku dostępne są wody perfumowane do żelazek, do odkurzaczy zaś - specjalne kostki, które sprawiają, że wydostające się z urządzenia powietrze ma przyjemny zapach. Do mycia naczyń w zmywarkach można użyć specjalnie opracowanego dla tego rodzaju sprzętu dezodorantu, np. o zapachu cytrynowym, dzięki temu będą one czyste i pachnące.

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Krasnodębska-Królak Źródło: Katalog Urządzamy dom i mieszkanie 2010/2011 Zdjęcia: Piotr Mastalerz, Krzysztof Zasuwik, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY