Jakie meble do pokoju dla dziecka

Łóżko musi być oczywiście dopasowane do wieku dziecka. Należy ustawić je w miejscu, w którym jest cicho i gdzie nie dociera jaskrawe światło, aby zapewnić komfort spania. Dla dziewczynek można wybrać łóżeczko stylizowane, z dekoracyjną woalką w formie baldachimu. Chłopcom spodoba się odpoczynek w pojeździe kosmicznym lub łódce (można je kupić gotowe lub zamówić u stolarza). Uwielbiają oni też łóżka na antresoli (pod nimi zmieści się biurko czy stolik do pracy, co zapewni więcej wolnej przestrzeni) albo piętrowe, na które można się wspinać. By sprawić dziecku frajdę, wystarczy samodzielnie zmienić miejsce do spania np. w dużą ciężarówkę – z płyty wiórowej wycina się elementy w kształcie kabiny, maluje na kolor czerwony i obrysowuje czarnym konturem. Taka atrapa trucka przymocowana do frontu łóżka zrobi wrażenie na każdym małym fanie motoryzacji.

POKÓJ DZIECIĘCY: Regały, półki i systemy modułowe

W pokoju dziecka ważne są meble do przechowywania rzeczy. Możliwości jest wiele, w zależności od upodobań i inwencji - regały, fantazyjne systemy modułowe do zabudowy, półki do ekspozycji skarbów oraz wyściełane kosze wiklinowe, drewniane skrzynki, pudła z pokrywkami lub plastikowe pojemniki na kółkach, które można bez problemu przemieszczać i ustawiać jeden na drugim. Zdobią one wnętrze, a także ułatwiają znajdowanie i sprzątanie zabawek. Kolorowe, okrągłe pudełka na ubranka dla lalek czy gazetki wyglądają jak pudła na kapelusze małej damy, a doskonale pełnią funkcję ministolików przy łóżku. Wszystkie pojemniki powinny mieć uchwyty, aby dziecko mogło je przesuwać lub wyciągać z szafki.

Przyda się w pokoju dziecka

Odpowiednim miejscem na bajecznie kolorowe książki lub kolekcje płyt są półki. Najlepiej wybrać modele o różnej długości i powiesić je na innych wysokościach, podpierając specjalnie zaprojektowanymi podpórkami.
Pomysłowym rozwiązaniem będą także uwielbiane przez maluchy rozmaite domki i namioty, które pełnią funkcję kryjówek i schowków na zabawki. Takim azylem może być także dolna część łóżka piętrowego – wystarczy tylko założyć zasłonki. Jeśli jesteśmy przekonani, że dziecku spodoba się taki pomysł, można w jego pokoju zbudować domową wersję domku na drzewie. Wiszący, mocowany do sufitu namiot będzie świetnym schronieniem i miejscem do zabawy. Ma on miękką podłogę oraz ukryte kieszonki na skarby. Na rynku dostępne są też domki tekturowe, kolorowe lub do samodzielnego pomalowania. Ich zaletą jest to, że w każdej chwili można je złożyć.
W przypadku kolorowych ścian i podłóg, z rozmaitymi motywami i aplikacjami, meble dla dzieci powinny być jednolite, a dodatki proste wzorniczo. Pamiętajmy, że nadmiar barw może być męczący nawet dla naszych pociech, które potrzebują ciągłej stymulacji.