Ponieważ dzieci rosną jak na drożdżach aranżacja przytulnego pokoju dziecięcego, która będzie służyła maluchowi co najmniej przez kilka lat, z pewnoscią będzie dobrym rozwiązaniem. Na pewno ułatwi to odpowiednia i lubiana przez najmłodszych kolorystyka i meble, które będą rosły wraz z nim. Prezentujemy pokój dla dziewczynki w pastelowych, ciepłych kolorach, które rzadko są wykorzystywane w wystroju wnętrz dla dzieci.

Pokój dla dziewczynki: świetny efekt niewielkim kosztem

Wątkiem przewodnim w aranżacji prezentowanego pokoju dla dziewczynki są pastelowe kolory i motywy chmur, wykonanych z różnych materiałów, od drewna po filc. Dodatkową ozdobą pokoju dziecięcego jest wzór złotych kropek na ścianie. Można początkowo odnieść wrażenie, że jest to tapeta, lecz są to po prostu naklejki ścienne - znacznie tańsze i równie efektowne rozwiązanie na dekoracje ścian w pokoju. Beżowe kolory w pokoju dla dziewczynki dopełniają różowe i pomarańczowe dodatki. Dzięki nim aranżacja wnętrza nabiera dziewczęcego, ale nie przesłodzonego charakteru. Akcesoriami, które jeszcze bardziej ocieplają wystrój pokoju dziewczynki są różne poduszki w ciekawych kształtach i przyjemnych, ciepłych kolorach oraz lampki przypominające kłębki wełny. Dzięki drobnym zmianom w dodatkach pokój z pewnością również w późniejszych latach będzie świetnie służył swojej lokatorce.

Pokój dla dziewczynki: meble z IKEA

Urządzając pokój dla dziewczynki właścicielka mieszkania zdecydowała się na meble z IKEA. Wybrała popularne białe meble z IKEA (przecież
pokój trzeba będzie niedługo przemeblować), ale wprowadziła do nich drobne udoskonalenia. Zmieniła gałki w komodach, regał przekształciła w ławę z siedziskiem, wykładając go materacem, a do półki przymocowała reling, na którym zawisły ubrani. W urządzanie wnętrza pokoju dziecięcego zaangażował się też dziadek. Namalował obraz z flamingiem, a stołek przerobił na kuchenkę do zabawy.

Przytulność i funkcjonalność w pokoju dziecięcym

Przytulny pokój dla dziecka powinien być dla niego nie tylko miejscem zabaw, ale też bezpieczną i funkcjonalną przestrzenią. Urządzając pokój dziecka należy pamiętać o unikaniu ostrych krawędzi, o zabezpieczeniu gniazdek i pozbyciu się ciężkich lub szklanych przedmiotów. Zależnie od wieku dziecka należy przemyśleć co w danej chwili jest tam potrzebne, by nie zagracać wnętrza zbędnymi meblami. Aby nadać aranżacji ciepła i przytulności powinniśmy zainwestować w przyjazne kolory, miękkie tkaniny i odpowiednie oświetlenie. By pokój dziecięcy wyglądał na uporządkowany dobrym wyborem jest osobna szafka, lub specjalne pudełka przeznaczone tylko na zabawki. Na półkach można poustawiać tylko najbardziej ulubione przedmioty malucha, by miał do nich łatwy dostęp. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać porządek, a dziecięce drobiazgi nie będą zagracały całego pokoju.