Pokój niemowlęcy krok po kroku: jak urządzić i na co zwracać uwagę?

 Pomysł na pokój dziecięcy

Inspirujący pokój dziecięcy: jasny i czarujący delikatną kolorystyką

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Aranżacja pokoju niemowlęcego to duże wyzwanie. Oczekując pojawienia się na świecie nowego członka rodziny, zaczynamy zastanawiać się, co powinniśmy wziąć pod uwagę, urządzając dla niego pokój. A ten powinien być piękny, przytulny, ale przede wszystkim bezpieczny i funkcjonalny. Sprawdź, jak osiągnąć ten cel i urządzić idealny pokój niemowlęcy krok po kroku.

Bezpieczny pokój niemowlęcy: jak wybierać meble?

W aranżacji pokoju dla niemowlaka i dziecka zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. Otoczenie, w którym dziecko będzie stawiać pierwsze kroki, powinno być jak najbardziej przyjazne. Wtedy będziemy mogli ze spokojem skupić się na rozwoju i zabawie z dzieckiem. Najprostszym rozwiązaniem są zaokrąglone krawędzie mebli, które minimalizują skutki zderzenia się z brzegami mebla.

Warto też pamiętać, że większość dzieci uwielbia otwierać i zamykać szafy, regały, komody oraz sprawdzać wszystko, co tylko się da. To naturalne zachowanie związane z dziecięcą ciekawością. Śmiało pozwólmy na to naszemu małemu odkrywcy! Pomocne będą specjalne spowalniacze w zawiasach i prowadnicach firmy BLUM, które są objęte dożywotnią gwarancją. Funkcja cichego zamykania nie dość, że nie pozwoli na trzaskanie, to sama domyka drzwiczki i szuflady. Paluszki malucha są więc zawsze bezpieczne.

 

 Pokój niemowlęcy

Bezpieczne meble powinny iść w parze z ciekawą stylistyką pokoju dla dziecka

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Każdy mebel powinien też mieć pasek zabezpieczający mocowany do ściany. Jeśli jest dobrze przykręcony, mebel nie przewróci się nawet wtedy, gdy dziecko urządzi sobie wspinaczkę na sam szczyt. Dodatkowo półki regałów powinny być zabezpieczone specjalnymi stoperami przed niekontrolowanym wysuwaniem się.

Łóżeczko do pokoju niemowlaka

Najważniejszym meblem w pokoju niemowlęcym jest łóżeczko i to właśnie jemu powinniśmy poświęcić szczególną uwagę. Maleństwo bowiem będzie w nim spędzało większość czasu w pierwszych miesiącach swojego życia. Dlatego łóżeczko musi zapewniać jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

 Pokój niemowlaka

W pokoju niemowlaka powinny się znaleźć bezpieczne meble

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Z uwzględnieniem wszystkich tych potrzeb i wymagań powstało łóżeczko Baby. Zostało dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, tak aby spełniało wymagania i ułatwiało rodzicom dbanie o swoją pociechę. Czym wyróżnia się łóżeczko Baby?

  • Trzy stopnie regulacji materaca: dzięki temu idealnie dopasujemy jego wysokość do wzrostu dziecka, tak aby było całkowicie bezpieczne.
  • Bezpieczne farby: szczyty łóżeczka malowane są bezpiecznymi dla dziecka ekologicznymi farbami wodnymi, które są antyalergiczne i bezwonne.
  • Opływowy kształt szczebelków: dzięki niemu możemy być spokojni o dziecko, które ochronione jest przed bolesnymi uderzeniami. Takie szczebelki nie zaszkodzą nawet największej wiercipięcie.
  • Nakładki silikonowe na krawędziach: zapewniają bezpieczeństwo zwłaszcza podczas ząbkowania. Maluch nie uszkodzi ani swoich ząbków, ani łóżeczka.
  • Certyfikat TÜV: to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa, jaką wyróżnia się łóżeczko Baby. Zyskujemy pewność, że wszystko sprawdzili najlepsi specjaliści.
 Wielofunkcyjne łóżeczko Baby

Łóżeczko Baby można sprytnie zamienić w tapczan. A dodatkowa szuflada pozwala zadbać o porządek

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Łóżeczko Baby może służyć dłużej maluchowi, np. jeszcze wtedy, gdy pójdzie już do przedszkola. Mebel błyskawicznie można zamienić w funkcjonalny tapczanik, zabezpieczony z jednej strony wygodną zastawką. A jeżeli zdecydujemy się na praktyczną szufladę, która idealnie pasuje pod łóżeczko, zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania. Wszyscy wiemy, że z czasem rzeczy w pokoju dziecięcym tylko przybywa!

 Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym

Pokój dla dzieci skąpany w bieli, z detalami w stylu skandynawskim i marynistycznym

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Do łóżeczka dobierzmy też najwyższej jakości materac. Dobrze dobrany zagwarantuje nie tylko komfortowy, ale i zdrowy oraz regenerujący sen. Pościel oraz poduszki powinny mieć właściwości antyalergiczne. Najlepsza będzie bawełna, którą można prać w wysokich temperaturach – wtedy zginą wszystkie szkodliwe mikroorganizmy.

Oprócz łóżeczka przyda się też przewijak, który stanowi niezwykle praktyczne rozwiązanie. Można go położyć na łóżeczku. Dzięki specjalnym nóżkom nie będzie się przesuwał, tak więc zyskujemy kolejny element, w którym bezpieczeństwo jest zapewnione. Wygodny przewijak zdecydowanie ułatwi pielęgnację maluszka.

 Pomysłowy pokój dziecięcy

Na białym tle królują delikatne akcenty kolorystyczne - głównie fioletowe i lawendowe

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Kolorystyka i styl pokoju niemowlaka

Gdy już zapewnimy dziecku najwyższe bezpieczeństwo i komfort, możemy zacząć zastanawiać się nad kolorystyką i stylem pokoju niemowlęcego. Najlepsze będą barwy pastelowe. Z jednej strony nie rozbudzą niemowlaka podczas usypiania i go nie rozproszą, z drugiej zaś rozweselą wnętrze, bo tym powinien wyróżniać się pokój dziecka. Kolorystyka pastelowa oraz biel to także uniwersalna baza, którą można uzupełniać różnymi dodatkami wraz ze zmieniającymi się zainteresowaniami dziecka.

Trwa promocja "TANIEJ O VAT" w Mebliku. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

 Pokój dziecięcy dla fana motoryzacji

Pokój idealny dla najmłodszych fanów motoryzacji

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Ocena: 0
Zdjęcia: Mat. prasowe Meblik.pl

POLECANE ARTYKUŁY