Pokój dziecka: zmieniająca się przestrzeń do zabawy, nauki i odpoczynku

Większość mebli dziecięcych i młodzieżowych po kilku latach przestaje być atrakcyjna i musi być wymieniona na nowe. Jakich więc mebli szukać, by rosły razem ze swoimi użytkownikami? Zgodnie ze światowymi trendami w wyposażeniu wnętrz postawmy na modułowość mebli i ich mobilność. Będą odpowiadały stylowi życia szybko rosnących dzieci i młodzieży.

Meble dziecięce i młodzieżowe VOX
Pokoje dziecięce i młodziezowe VOX
Meble dziecięce i młodzieżowe VOX
Meble dziecięce i młodzieżowe VOX
Pokój dzicięcy i młodzieżowy VOX

Jak szybko rośnie dziecko, tak szybko zmieniają się również jego potrzeby. Pierwsze meble dla dziecka wybierają rodzice. Nastolatek potrafi już sam określić estetykę, która najbardziej mu odpowiada, i chce decydować o wyglądzie swojego pokoju. Wybieramy więc meble, które dzięki przemyślanym rozwiązaniom i kolorowym dodatkom ułatwią te twórcze poszukiwania, nie ograniczając bogatej w tym wieku wyobraźni. Doceniamy kolekcje mebli, które dając możliwość ciągłych zmian estetycznych i funkcjonalnych, rosną razem z użytkownikiem. Dziecko lub nastolatek może samodzielnie wybrać element, którego aktualnie potrzebuje, i odpowiednio rozbudować swoje królestwo. Sprawdzają się łóżka piętrowe, które nie muszą być zarezerwowane do pokoju rodzeństwa. Ciekawie zaprojektowane, dają możliwość  wsuwania pod nie pojemników na zabawki, ubrania, regału na książki czy biurka na kółkach. A wszystko to w ramach jednego łóżka!

Łóżko piętrowe w pokoju dziecka: baza do spania i zabawy

Dzieci mają nieustanną potrzebę budowania swojego świata. Ich wyobraźnia sprawia, że pokój szybko staje się własnym centrum dowodzenia. Rodzice myślą natomiast o zapewnieniu bezpiecznego miejsca do odpoczynku swoich pociech. Jak pogodzić marzenia dzieci o wysokim, piętrowym łóżku z bezpieczeństwem i często najmniejszym pokojem w domu? Naprzeciw tym różnym oczekiwaniom dzieci i rodziców wyszła marka VOX, proponując nowoczesne, wielofunkcyjne łóżko piętrowe. Gwarantuje ono przytulne i bezpieczne miejsce do spania, umieszczone na wysokości wzroku rodzica, z przestrzenią dostępną pod łóżkiem, która raz jest domowym teatrzykiem, innym razem „bazą” do szalonych zabaw. Łóżko z kolekcji Nest pozwala też na dobranie innych mebli do pokoju dziecka i nastolatka, niezbędnych na różnych etapach życia młodego użytkownika. Są nimi: biurko, regał na książki, szafa na ubrania wiszące, pojemniki na zabawki  - wszystkie w formie mobilnych kontenerków, które gdy tylko są nieużywane, łatwo można schować pod piętrowym łóżkiem.

 Łóżko piętrowe VOX

Miejsce do spania umieszczone na poziomie wzroku rodziców.

Fot. materiały prasowe Vox

Sypialnia, w której wszystko jest pod ręką

Obecny styl życia i wielkość mieszkań narzucają nam wybór mebli wielofunkcyjnych. Także w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, których punktem centralnym jest ostatnio łóżko. Dlaczego? Według badań fokusowych, w których uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące oczekiwanej estetyki, ale też co do funkcjonalności, okazuje się, że łóżko ma być nie tylko do spania, ale też do nauki, zabawy, oglądania filmów i wielu innych czynności. Jednym słowem, idealnie urządzona sypialnia dziecka i nastolatka to taka, w której wszystko to, co jest potrzebne, jest na wyciągniecie ręki. Tak powstał projekt łóżka z kolekcji 4 You. Wnęki i półki umieszczone w podstawie mebla pozwolą mieć pod ręką książki, ulubione drobiazgi, komputer, telefon, zastępując dodatkowe szafki. W wersji z wysokim stelażem można na nim powiesić modne dekoracyjne oświetlenie. Jasna kolorystyka łóżek: połączenie bieli i jasnego drewna, świetnie wpisuje się w lubiane aranżacje w stylu skandynawskim i nowoczesnym.

 

 Łóżko dla dziecka VOX

Wygodne półki i wnęki w podstawie łóżka umożliwiają posiadanie niezbędnych przedmiotów zawsze pod ręką.

Fot. materiały prasowe Vox

Sypialnia nastolatka. Meble modułowe przełamują schematy

Życie domowe nastolatka toczy się głównie w jego pokoju. To tu odpoczywa, uczy się, spędza czas z przyjaciółmi. Często pod wpływem właśnie obejrzanego filmu okazuje się, że jeszcze wczoraj wyszukana i zachwycająca aranżacja pokoju dzisiaj jest już przestarzała i kompletnie nieatrakcyjna. Jak więc ułatwić częste zmiany w sypialni nastolatka bez całkowitej wymiany mebli? Jak wreszcie podążać za zmieniającym się trybem życia dorastającego człowieka? Okazuje się, że receptą są modułowość i duża mobilność mebli. Taki jest światowy trend w wyposażeniu wnętrz, umożliwiający realizację obecnego stylu życia. Meble z kolekcji Young Users by VOX w pełni odpowiadają na potrzeby emocjonalne i rozwojowe dziecka i nastolatka. Możliwość łatwej zmiany wyglądu całej kolekcji sprawia, że meble rosną razem z młodym użytkownikiem – od kolorowego pokoju dziecięcego, przez zamknięte królestwo nastolatków, po funkcjonalne mieszkanie dla singla czy pary. Wystarczy dosłownie wymienić jeden element – moduł. Meble z kolekcji Young Users by VOX wykonane są z nowoczesnej płyty laminowanej - odpornej na zarysowania czy uszkodzenia, łatwej w utrzymaniu w czystości. Częste zmiany aranżacji ułatwiają też wymienne nakładki na fronty mebli, wykonane z blachy. Dzięki temu na magnetycznych frontach można przyczepiać - bez ryzyka zniszczenia powierzchni - plakaty, zdjęcia, rysunki itp.

 Meble do pokoju nastolatka VOX

Modułowe i mobilne meble oraz fronty z wymiennymi metalowymi nakładkami sprawiają, że meble mogą zmieniać sie wraz z potrzebami młodego użytkownika

Fot. materiały prasowe Vox

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.vox.pl

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe Vox

POLECANE ARTYKUŁY