Pokój dziecka: kolory pastelowe i dorosłe wzory w wystroju pokoju dziecka. INSPIRACJE!

Pokój dziecka jest zazwyczaj jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Wystrój pokoju dziecka zmienia się często bo często zmieniają się fascynacje i potrzeby dziecka. Teraz w aranżacji wnętrz modne są kolory pastelowe, a wzory w zygzaki, pasy czy gwiazdki odnajdujemy i w pokojach dorosłych i dla dzieci. Tak więc umiejętnie dobierając pastelowe kolory i dorosłe wzory aranżacja wnętrz mieszkania może okazać się wyjątkowo spójna.

Różowe i miętowe dekoracje do pokoju dziecka
Gwiazdki dekoracją pokoju dziecka
Motyw wesołego smoka do dekoracji pokoju dziecka
Zabawna naklejka ścienna do pokoju dziecka
Kolorowe ramki do pokoju dziecka

Pokój dziecka jest miejscem w domu, które chyba najczęściej ulega zmianom. Po pierwsze dlatego, że dziecko szybko rośnie i szybko zmieniają się jego potrzeby, po drugie dlatego, że często zmieniają się ulubieni bohaterowie bajek i fascynacje kolorystyczne naszych dzieci. Na szczęście wybór mebli i dekoracji do pokoi dzieci jest ogromny. Jeśli tylko dobrze wsłuchamy się w to co mówi nasze dziecko, na pewno bez problemu znajdziemy coś ślicznego i wyjątkowego.

Pokój dziecka: kolory w pokoju małego dziecka

Pokój małego dziecka kojarzy się z kolorami pastelowymi – jasno różowym, błękitnym, miętowym i zielonym. Zawsze tak było i teraz też tak jest. Pastelowe mogą być ściany – pomalowane farbami lub pokryte tapetami lub naklejkami ściennymi, pastelowe mogą być meble i wreszcie w kolorach pastelowych mogą być wszelkie dekoracje pokoju dziecka. Niektóre firmy proponują nawet komplementarne wyposażenie pokoju dziecka. Konkretny wzór i kolor może pojawiać się na pościeli, zasłonach, pufach, dywanach czy abażurach lamp. Taka propozycja na pewno ułatwi wybór i podjęcie decyzji. Proponujemy jednak unikać wystroju pokoju dziecka wszystkimi rzeczami z tej samej kolekcji. Jednak co za dużo to nie zdrowo. Wystarczy wybrać kilka elementów z kolekcji, żeby było widać nasz pomysł na wystrój pokoju, a uzupełnić dodatkami neutralnymi. Poza tym korzystajmy z możliwości jakie dają nam konkretne kolekcje. Czasem jest tak, że ten sam wzór, na przykład gwiazdki wysteruje w kolorze miętowym, szarym i różowym. Możemy wtedy bezpiecznie łączyć ze sobą różne kolory pastelowe, bo motywem spajającym będą gwiazdki. A co ciekawe w ten sposób mo zemy stworzyć aranzacje pokoju dla rodzeństwa - strona chłopca moze być z elemnetami szarośći, dziewczynki z kolorem różowym lub miętowym.

Zobacz: pastelowo stylowy pokój dziecka

 

Pokój dziecka: meble i dodatki w pokoju dziecka

Meble do pokoju dziecka powinny być dobrane do wieku i potrzeb dziecka. Niektóre meble mogą „rosnąć” z dzieckiem. Jest to dobre rozwiązanie – takie łóżeczko sprawdzi się i dla niemowlaka i dla przedszkolaka. Nie kupujmy mebli na wyrost. Może być tak, że dziecko nigdy ich nie polubi. Na początku będą za duże i nieprzyjazne, a kiedy w końcu dziecko do nich dorośnie znudzą się całkowicie. Do pokoju dziecka kupujmy kolorowe mebelki, w pastelowych i neutralnych kolorach, a dodatki, w zależności od miejsca, powinny uspokajać – przy łóżku, a w strefie zabawy rozwijać wyobraźnię i pobudzać kreatywność. Przy łóżku sprawdzi się więc tapeta z obłokami albo pastelowymi domkami, a w strefie zabawy motywy transportowe albo bajkowe.

Więcej: pomysły na ściany w pokoju dziecka

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY