W pokoju dla dziewczynki nie musi dominować róż. Pokój dziecka może być stonowany. Świetnie sprawdzają się takiej kolory, jak przełamana biel, beże oraz brązy. Delikatna gama barw i funkcjonalne meble sprawiają, że pokój dziecięcy jest wygodny i zachęca zarówno do zabawy, jak i odpoczynku po dniu pełnym wrażeń. W galerii zdjęć: pokój dla dziewczynki aranżacje.

Pokój dla dziewczynki aranżacje

Pokój dziecięcy ma powierzchnię 11 m². Założeniem projektu było między innymi to, by kolorystyka i klimat pokoju dla dziewczynki był taki jak w innych pomieszczeniach w mieszkaniu. Złamana biel na ścianach działa podobnie jak czysta biel - rozjaśnia i powiększa pokój dziecka. Zaletą kremowych i przechodzących w beż odcieni bieli jest to, że wnoszą do aranżacji wnętrza przytulność i ciepło. Jedną ścianę w pokoju dla dziewczynki zdobi tapeta w gamie barw ziemi ozdobiona przedstawicielami egzotycznej fauny (www.styl-studio.pl). Zwierzęta nad łóżkiem pomagają zasnąć. Dziewczynka polubiła je tak bardzo, że nadała im imiona. Pozostałe ściany w pokoju dziecka pomalowano farbą w kolorze złamanej, śmietankowej bieli.

Pokój dziecięcy: wygodne meble

Pokój dziecięcy musi być funkcjonalnie umeblowany. Dobrze rozmieszczone meble z dużą liczbą półek i schowków pozwalają na wygodne korzystanie z pokoju oraz ułatwiają utrzymanie porządku. Każda zabawka czy książka ma własne miejsce, a półki nie są przepełnione. Łóżko wyposażone w przestronne szuflady pochodzi z IKEA, podobnie jak wieszak, dywan i zasłony. W nietypowym narożniku stanęła szafa – została zaprojektowana przez architektkę i wykonana przez olsztyńską firmę Alfamebel. Prostą formę wzbogacają otwory w kształcie serca, służące za uchwyty.


Pokój dla dziewczynki meble: krzesła, stoliki – fabrykaform.pl; regał i szafa – na zamówienie, Alfamebel; żyrandol – Obi; dywan, zasłony, łóżko - IKEA; podłoga - kolekcja Smaki Życia, Barlinek.