Pokój dziecięcy aranżacja: nietypowe kolory w pokoju dla dziecka

 Nietypowe kolory w pokoju dla dziecka

Szafka – eBay; szafa – wykonana na zamówienie; lampy wiszące Kukka (Nie/Bo Design) – pakamera.pl; kanapa – NAP; lampa stojąca – Diesel/Foscarini; tapeta, poduszki-roboty – Ferm Living.

Fot. Yassen Hristov

Typowe kolory w pokoju dla dziecka? Róże, fiolety, pomarańcze, niebieski i zielenie. A gdyby tak okrasić aranżację pokoju dziecięcego nieco bardziej „dojrzałymi” barwami? Efekt jest fantastyczny! Oto ciekawa aranżacja pokoju dla dziecka, w którym ukochane przez nasze pociechy zielenie i błękity zestawione są z awangardową szarością, żółcią i beżem.

W 180-metrowym apartamencie, w którym znajduje się przedstawiony pokój dziecięcy, panuje niepowtarzalny klimat, będący mieszanką stylu lat 50. i 60. XX wieku i nieco nowocześniejszego, industrialno-artystycznego ducha. Atmosfera ta doskonale odzwierciedla upodobania właścicieli, którzy pragnęli podejść do urządzania wnętrz w nowoczesnym budynku jak do aranżacji przestrzeni w starej kamienicy. Tak powstała aranżacja pokoju dla dziecka, w którym zarówno kolory, jak i stylistyka wyposażenia oscylują na granicy nowoczesności i PRL-owskiego charakteru.

Pokój dla dziecka aranżacja: nietypowe kolory i meble vintage

Elementem dominującym wizualnie w przedstawionej aranżacji pokoju dla dziecka jest umieszczona na jednej ze ścian wesoła biało-zielona tapeta w zwierzęta. To doskonała baza dla innych, nieco mniej „dziecięcych” elementów, którymi wypełniona została aranżacja pokoju dziecięcego – tapeta utrzymana jest w kolorystyce i stylistyce, które sprawiają, że dziecko czuje się „jak u siebie” w nietypowo urządzonym pomieszczeniu. Podobną rolę spełniają zabawne poduszki-roboty tego samego producenta (Ferm Living). Zakupiona na eBayu niebieska szafka z lat 50. lub 60., wespół zespół z dorobioną do niej na zamówienie szafą, wprowadza do wnętrza pokoju dziecięcego nieco staroświecką atmosferę. Jednocześnie skandynawskie wpływy, które widać w jej designie (łagodny, złamany błękit, proste formy), sprawiają, że bez problemu wpisuje się ona w specyfikę pomieszczenia. Reszta elementów wyposażenia utrzymana jest już w bardziej „dorosłym” stylu, dzięki czemu pokój dziecięcy ma wyjątkowy charakter. U sufitu są więc lampy Kukka, projektu polskiego studia Nie/Bo Design, których fikuśne kształty przyciągają wzrok dzieci, a kolorystyka (nasycona żółć i ciepły odcień szarości) wpasowuje się w artystyczno-industrialnego ducha, w którym urządzona jest reszta apartamentu. Kanapa, lampa stojąca, dywan i drobne dodatki dekoracyjne w pokoju dziecięcym (zdjęcie na ścianie, radio stylizowane na staroć) są odzwierciedleniem typowo PRL-owskiego wzornictwa. Ich kolorystyka (beże, brązy) sprawia, że pokój dla dziecka nabiera odrobinę poważniejszego charakteru, jednocześnie nie zaburzając przytulności wnętrza. Ściany i podłoga (odświeżony przy pomocy białej farby drewniany parkiet) są białe, dzięki czemu duża ilość wzorów, kolorów i sprzętów nie przytłacza i nie zacieśnia zanadto aranżacji pokoju dziecięcego.

Kolory w pokoju dla dziecka

Przestawiony powyżej na zdjęciu pokój dziecięcy spełnia rolę przestrzeni do nauki i zabawy. Rolę przestrzeni sypialnej spełnia natomiast przylegający do niego drugi pokój dla dziecka. Tu jako dominujący kolor w pokoju dziecięcym wybrano biały. Aranżacja utrzymana jest prawie całkowicie w bieli, która sprzyja relaksowi, wyciszeniu i dobremu snowi. Wyrazistsze kolory w pokoju widać jedynie na jednej ze ścian oraz dodatkach dekoracyjnych i zabawkach. Ich obecność zapobiega aranżacyjnej nudzie i sprawia, że mimo śnieżnobiałej bazy, pokój dziecięcy jest nadal wesoły. Ze względu na to, że budżet na urządzenie tego wnętrza nie był zbyt duży, widoczny na dolnym zdjęciu pokój dziecięcy został całkowicie wyposażony w meble IKEA. Dzięki temu wnętrze jest estetyczne, a jednocześnie właścicielom nie będzie żal wymienić za jakiś czas mebli, by dostosować pokój do zmieniających się potrzeb i wieku dzieci.

 Biel i wyraziste akcenty w pokoju dla dziecka

Rolę przestrzeni sypialnej spełnia oddzielne pomieszczenie. Utrzymane jest ono prawie całkowicie w bieli, która sprzyja relaksowi, wyciszeniu i dobremu snowi. Wyrazistsze kolory widać jedynie na jednej ze ścian oraz dodatkach dekoracyjnych i zabawkach. Ich obecność zapobiega aranżacyjnej nudzie i sprawia, że mimo śnieżnobiałej bazy, pomieszczenie jest nadal wesołe. Meble – IKEA.

Fot. Yassen Hristov

Ocena: 0
Tekst: Sonia Łukomska Projekt wnętrz: Paweł Wyrzykowski, Piotr Skorupski (Luuq Design Studio) Zdjęcia: Yassen Hristov

POLECANE ARTYKUŁY