Pokój dla niemowlaka musi łączy w sobie kilka funkcji. Być wygodny dla mamy i dla noworodka. Małgorzata pokój pierwszego dziecka urządziła sama, gdy dowiedziała się, że po raz drugi będzie mamą, urządzanie pokoju niemowlaka zleciała architektce wnętrz. Chciała, aby pokój niemowlaka rósł razem z dzieckiem. Dlatego w pokoju dziecka miało się znaleźć miejsce do spania i miejsce do zabawy, a jak dziecko podrośnie to kącik do nauki. Pamiętajmy o tym, wybierając meble dla dzieci i kolory farb do pokoju dziecięcego. Prezentujemy przyjazną aranżację pokoju dla niemowlaka.

Pokój dla niemowlaka: dobry projekt

Przyszła mama nie lubi kolorów żółtego ani pomarańczowego na ścianach, dlatego tych barw nie chciała mieć w pokoju niemowlaka. Nie chciała też, żeby małe dziecko „wyrósło“ z pokoju za rok. Projekt pokoju miał być dobry także dla przedszkolaka - usłyszała na wstępie od Małgosi projektantka wnetrz Katarzyna Maciągowska z programu Mini Deco. Dla noworodka najlepsza okazała się paleta zieleni i błękitów. Kolory pogodnego nieba i młodej trawy opanowały pokój niemowlaka od sufitu do podłogi. Dzięki pomalowaniu ścian na biało nie przytłoczyły go.

Pokój dla niemowlaka: jakie kolory ścian

Pokój niemowlaka zdobią malunki na ścianie. Zwierzęta sprawiają wrażenie namalowanych ręką dziecka, choć to dzieło projektantki wnętrz. Dzięki prostocie i łagodności linii motyw przemówi do wyobraźni noworodka bardziej niż skomplikowane wzory. Użyto farby akrylowej, kiedy się więc znudzi czy zniszczy, nie będzie problemu ze zmyciem dekoracji na ścianie. Ozdabiając ściany w pokoju dziecka pamiętajmy, by nie przesadzić z kolorem i motywem. Lepiej wybrać pastelowe, wesołe odcienie. Jesli nie mamy zdolności plastycznych można wybrać do dekoracji wnętrza tapety dla dzieci.

Pokój niemowlaka: Meble dla dzieci

Na targach wnętrzarskich Arena Design w Poznaniu swą premierę miała kolekcja mebli Meee marki Meble VOX. Meble dla dzieci są w wesołych kolorach, mają oryginalne kształty oraz zabawne detale. Meble spodobały się zarówno mamie, właścicielce mieszkania, jak i projektantce. Meble dzięki wielu pomysłowym rozwiązaniom stymulują rozwój dziecka, a nawet „rosną” z nim. Meble Meee Mebli Vox (komoda, łóżeczko) są przyjazne dla mamy i dziecka. Mama chwali sobie możliwość obracania przewijaka, ma dostęp do leżacego na nim niemowlaka wzdłuż krótkiego i długiego boku mebla. Między drewnianymi szczebelkami łóżeczka kilka jest kolorowych i ruchomych. Wydają nawet dźwięki przy poruszaniu. Komody mają czarno-białe uchwyty, które można dowolnie obracać, szuflady są bezpiecznie zamykane.
Urządzając pokój niemowlaka warto też wybrać wygodny fotel dla karmiącej mamy. Przydadzą się też półki i schowki na akcesoria dla niemowlaków. Warto mieć pod ręką, blisko przewijaka, kosmetyki dla noworodków, pieluszki, ubranka, czy zabawki.