Pokój dla nastolatki zakochanej w fioletowym

Dla nastolatka własny pokój jest miejscem szczególnym. Chce w nim zaznaczyć własną indywidulaność. Joasia zadeklarowała, że uwielbiam fiolet. I ta informacja stała się punktem wyjścia do aranżacji pokoju.

Pokój w kolorze fioletowym
Pokój w kolorze fioletowym
Pokój w kolorze fioletowym
Pokój w kolorze fioletowym

By głęboka, nasycona barwa ścian (jedną pomalowano farbą Tikkurila, na drugiej naklejono fototapetę) nie przytłoczyła wnętrza, zaproponowane przez projektantkę nowe meble są jasne (Meble VOX, linia Modern, laminat w kolorze szarego dębu). Duża szafa z jasnoszarą obudową (Komandor) ma lustrzane fronty, w których odbija się światło z przeciwległego okna i lekkie, białe dodatki (lampa Dali, Sanneli Design).

Meble młodzieżowe i fioletowe dodatki

Nowe sprzęty w pokoju Joasi mają nowoczesną, minimalistyczną linię - kolekcja mebli ((Meble VOX, linia Modern) została zainspirowana włoskim dizajnem. Wydaje się, że to strzał w dziesiątkę - nastoletnia właścicielka interesuje się modą i chętnie pomaga koleżankom w zmianie wizerunku. By podkreślić tę pasję, projektantka Sylwia Kostrzewa zaprojektowała oryginalną fototapetę z modowym motywem, którą przyklejono na jednym z przesuwnych skrzydeł szafy.

Komiksowe motywy

W pokoju Joasi jest też miejsce na zabawę. Podkreślają to komiksowe motywy tkanin (poduszka i roleta ze sklepu Dekoria). A angielski sam wchodzi do głowy!

Dekoracyjna fototapeta

Fototapeta robi niesamowite wrażenie. Kolorowe, cieniowane kółka na przechodzącym od ciemnych fioletów po radosne róże tle dają efekt trójwymiarowości. By uspokoić jej otoczenie, sufit pomalowano na biało, a boczne ściany na biel złamaną szarawym fioletem (farby Tikkurila).

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Pietrzak Współpraca: program Mini Deco Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY