Pokój dla dziewczynki najczęściej jest skąpany w słońcu, bo okno skierowane jest na południe. Pokój dziecięcy powinien być wygodnie wyposażony, a wybrane barwy nie mogą dekoncentrować małych użytkowników. Białe meble w pokoju dziewczynki odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa niż w rzeczywistości, a kolory wyposażenia i dodatków – jeszcze radośniejsze. Wszystkie meble są białe, by nie konkurowały z nasyconą zielenią i fioletem dodatków. Pokój dla dziewczynki nie jest przeładowany, ponieważ ciemny fiolet jest mocnym kolorem, ale w towarzystwie bieli i w jasnym pokoju bardzo dobrze się sprawdza.

Pokój dla dziewczynki: niedrogie wyposażenie

Meble do pokoju dla dziewczynki są proste i funkcjonalne. Zielony fotel Nido Nest (Seneko) po rozłożeniu może być materacem dla gości. Dywan to przycięta i obszyta wykładzina Komfort. Pokój dla dziewczynki umeblowany jest prosto i niedrogo – białe biurko, krzesło i lampka pochodzą z IKEA. Biurko ustawiono pod oknem, bo to najlepsze miejsce do pracy. Fronty szafy kryją nie tylko półki, ale też pudełka na bieliznę i wysuwane relingi na wieszaki. Dzięki temu mebel łączy funkcje garderoby, przechowalni zabawek oraz biblioteczki. Im mniej otwartych półek, tym większe wrażenie ładu w pokoju dla dziewczynki.

Pokoje dziecięce: tapeta dla dzieci

W pokoju dla dziewczynki tapeta ze sklepu Artfunk została umieszczona w strefie wypoczynku i snu. Tapeta dla dzieci nie powinna być zbyt absorbująca, przez co może zdominować wnętrze i przeszkadzać w koncentracji. Zastosowana w pokoju dziewczynki tapeta w literki jest subtelna, dziewczęca, ale nie „dziecinna”. Tapeta w pokoju dziewczynki pojawiła się na ścianie za łóżkiem, w dość widocznym miejscu. Mimo delikatnego wzoru daje mocny efekt. Do barw liter na tapecie dobrane zostały odcienie farb na ścianach – ulubionego fioletu małej właścicielki i rozweselającej zieleni. Pokój dziecięcy z tapetą będzie wyglądać przytulnie i pomysłowo, a tapeta na ścianie może przedstawiać ulubione motywy naszych milusińskich.