Pokój małej dziewczynki nie zawsze musi być cukierkowo różowy (choć same dziewczynki najchętniej widzą się w tym kolorze najlepiej). Pokój dla dziewczynki z niebieską ścianą, zachwyca lekkością i dziewczęcym wdziękiem. Jak umiejętnie połączyć błękit z dziewczęcymi akcentami w pokoju dla dziewczynki?

Pokój dla dziewczynki: sen o niebieskich migdałach

Dziewczęcy pokój wcale nie musi opływać w różu i jego odcieniach. Pastelowo niebieska ściana z dosuniętym do niej białym łóżkiem wyznacza strefę snu. Niebieski baldachim z białym woalem z doczepionymi białymi obłoczkami z papieru podkreślają marzycielski charakter tego kącika. Biel na pozostałych ścianach, jak również białe zasłony czy białe meble, potęgują wrażenie odrębności kącika sypialnianego i równoważą barwny kolor ściany. Ciekawy papierowy żyrandol w kształcie przemieszczającego się po pokoju latającego balonu z misiem na pokładzie, ma również kilka niebieskich akcentów, nawiązujących do błękitu ściany. Ostatnim niebieskim akcentem są stylowe mini-krzesełka z barwionego na niebiesko plastiku. Są nie tylko funkcjonalne, ale i lekkie w odbiorze. Doskonale asymilują się z marzycielskim charakterem koloru niebieskiego we wnętrzu pokoju dla dziewczynki.

Pokój dla dziewczynki: różowe cieniowania

Choć marzenia o niebieskich migdałach są kluczowe dla małej lokatorki tego wnętrza, faktem jest, że prawdziwa marzycielka różu się nie boi! Choć nie w nadmiarze i w pudrowej tonacji, to jednak róż przemycono do pokoju dla dziewczynki w postaci pastelowego dywanu i kilku drobiazgów we wnętrzu (barwnej, utrzymanej w palecie różu pufy, słodkiej sukienki baletnicy wyeksponowanej jak obraz, różowych pudełek na zabawki i różowej konewki). Pozostałe dodatki i tekstylia, jak poduszki czy literki z imieniem lokatorki, to różnobarwne plamy kolorystyczne na stonowanym białymi meblami i kolorem trzech ścian wnętrzu pokoju dla dziewczynki.