Pokój dla dziecka. Jak wybrać ciekawe kolory i odważne formy?

Jak urządzić pokój dla małego dziecka, żeby był przytulny, funkcjonalny i nie ograniczał kreatywności? Puśćmy wodze fantazji, podejdźmy odważnie do wyboru kolorów ścian, mebli i form. Przypomnijmy sobie, co nam się podobało i o czym marzyliśmy, będąc dziećmi.

Pokój dla dziecka
Pokój dla małego dziecka
Pokój dla małego dziecka
Pokój dla małego dziecka
Pokój dla małego dziecka

Urządzając pokój dla dziecka staramy się żeby był funkcjonalny. Ale przestrzeń dla malucha powinna też pomagać rozwijać jego kreatywność. Przypomnijmy sobie o czym marzyliśmy, co zawsze chcieliśmy mieć w swoim pokoju od najmłodszych lat - to nie było tak dawno. Może nasze dziecko też marzy o czymś podobnym? Podejdźmy do urządzania pokoju dziecka niestandardowo, wybierzmy kolory, które występują w innych częściach mieszkania. Nie bójmy się też odważnych form mebli i dodatków – jest to przestrzeń, która zmienia się najszybciej.

Pokój dla dziecka: wybierz trzy kolory…

Urządzając pokój dla dziecka zdecyduj się  na trzy kolory przewodnie, które będziesz stosować w różnych proporcjach. Może, przełamując schematy, zamiast landrynkowego różu i niebieskiego, do pokoju kilkulatka wybierz trio składające się z bieli, czerni i słonecznego koloru żółtego? Zacznij od stworzenia białej bazy: pomaluj tak podłogę i trzy ściany, czwarta niech będzie czarna. W kolorze żółtym wybierz dodatki:  lampę, osłonkę doniczki, kosze i pojemniki na zabawki, poduszki. Daj się ponieść fantazji, trzymaj się jedynie spójnej stylistyki, na przykład stylu skandynawskiego.

Czytaj też: Dziecięce wnętrza: jak wypełnić przestrzeń w pokoju dziecka

 

 Pastelowy pokój dla dziecka

Fot. mat. pras. Beckers

W pokoju niemowlaka kolorami przewodnimi mogą być pastele: delikatny różowy, szary i biel. Taka kompozycja sprawi, że pokój nabierze „miękkości”, przytulności. Gdyby się okazało, że jest zbyt monotonnie możesz dodać dwa – trzy elementy w mocniejszym kolorze, ale z tej samej palety barw. Spójny efekt pozostanie niezakłócony.

Pokój w domu czy dom w pokoju?

Kilkuletni dziewczynka na pewno ucieszy się z łóżka w kształcie domku. Będzie idealnym miejscem nie tylko do spania ale i do zabawy. Łóżka - domki znajdziesz w różnych wielkościach, niektóre nawet mieszczące materac regularnej wielkości 90x200 cm. Łóżko – domek może mieć motyw przewodni – na przykład będzie stylizowane na domek na plaży w kolorach biało – niebiesko – czerwonym, w stylu marynistycznym. Wykonane z jasnego drewna lub ze sklejki ładnie wpisze się w styl skandynawski. Nie zapomnij o kinkiecie na ścianie – w każdym domu jest przecież światło - przyda się do zabawy i czytania. W formie domku lub holenderskiej kamienicy możesz też kupić szafy na ubrania.

Zobacz też: Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym: aranżacja wnętrza dla miłośnika przygód

cover
M jak Mieszkanie

Ocena: 0
Zdjęcia: mat. pras. Bloomingville

POLECANE ARTYKUŁY