Meble młodzieżowe IKEA - sposób na wygodny pokój dla nastolatka i studenta

Świeży pomysł na pokój dorastającego dziecka zagwarantują nam meble młodzieżowe ikea! Pokój młodzieżowy jest wymagający, bo ma być niepowtarzalny i wygodny. Jak jednak sprawić, by jednocześnie zachował "domowy" klimat? Jest na to kilka sprytnych i niedrogich sposobów i inspiracji, a z pomocą mogą przyjść meble do pokoju młodzieżowego IKEA!

Pokój młodzieżowy
Pokój młodzieżowy
Pokój młodzieżowy
Pokój młodzieżowy
Pokój młodzieżowy

Meble młodzieżowe IKEA w pokoju dla studenta

Pokój młodzieżowy często ma jedną, ważną wadę - jest wynajmowany. Stąd może się wydawać, że nie warto w niego inwestować, skoro nie jest naszą własnością. Warto jednak pamiętać, że to co ozdobi pokój młodzieżowy, może w przyszłości posłużyć we własnym mieszkaniu. Dlatego warto się dobrze zastanowić, jak urządzić pokój, by czuć się w nim dobrze i swobodnie. Dowiedz się więcej, jak może wyglądać pokój młodzieżowy IKEA.

Czytaj też: Dodatki w stylu skandynawskim: drobiazgi tworzące klimat wnętrza

Twoje dziecko spędza w pokoju pół doby. Zadbaj, by oddychało na zdrowie!

.. Inteligentne oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Poznaj popularne modele >>

Meble młodzieżowe IKEA: pokój jako inwestycja w przyszłość

Zazwyczaj jest tak, że pokój, do którego się wprowadzamy, ma już podstawowe meble - łóżko, szafka, stolik czy biurko. Jak urządzić pokój młodzieżowy, jeśli zastajemy taką sytuację? Ważne są wówczas same dekoracje wnętrz, odpowiednim oświetleniu czy szeroko pojętych dodatkach, które sprawią, że pokój młodzieżowy zyska niepowtarzalny klimat.

Dodatki mogą sprawić, że pokój zyska charakter osoby, która w nim mieszka. Jednocześnie wciąż należy pamiętać, że mniejsze rzeczy zakupione do wynajmowanego mieszkania mogą towarzyszyć nam na różnych etapach życia. Ozdobne poduszki, wazony, lampki, czy obrazy na ścianie w przyszłości mogą zdobić salon w naszym własnym domu. Ta zasada działa również w kwestii większych mebli. Dlatego, jeśli zdecydujemy się już na IKEA meble młodzieżowe, nie należy się martwić, co zrobimy z nimi później. Takie meble to inwestycja w przyszłość.

Zobacz też: Dodatki do wnętrz: dekoracyjne poduszki. Przegląd kolorowych poduszek z popularnych sieciówek

Mały pokój: jak sobie poradzić?

Bywa tak, że pokój młodzieżowy jest naprawdę małych rozmiarów. Wówczas trzeba o tym pomyśleć bardzo niestandardowo, jak go urządzić, co młodzieży przychodzi bardzo łatwo. Kto powiedział, że nasz pokój młodzieżowy nie może mieć szafek czy regału zamontowanych wyżej, przy suficie? Na takie rozwiązania pozwolą między innymi meble młodzieżowe IKEA, a pokój zyska dzięki temu przestrzeń na podłodze, na której również można zastosować kilka tricków. Trzeba pamiętać, jak ważna jest przestrzeń do pracy. Jeśli brak nam przestrzeni na wielkogabarytowe biurko, pomyślmy raczej o funkcjonalnym stoliku ze schowkiem w blacie.

Zobacz polecane przez nas produkty:

Meble młodzieżowe IKEA - sprytne rozwiązania

Sprytnych rozwiązań do pokoju młodzieżowego jest znacznie więcej. Czasami, gdy zastanawiamy się, jak urządzić pokój, nie możemy się zdecydować, co okaże się bardziej przydatne - regał na książki, których wciąż przybywa, czy dodatkowe miejsce do siedzenia? Ten problem rozwiązać mogą kosze i pojemniki do przechowywania. Sprawią, że nawet mały pokój młodzieżowy zostanie opanowany przez ład i porządek. Jeśli mamy wolną ścianę, a uważamy, że meble do pokoju młodzieżowego IKEA to nie najlepsze rozwiązanie, bo obawiamy się, że nie wykorzystamy ich w kolejnym miejscu zamieszkania lub zwyczajnie się tam nie zmieszczą, możemy niedużym kosztem zainwestować w regał z przestrzennymi półkami, w które wkomponujemy kosze lub pudełka do przechowywania. Ponieważ pojemniki nie zdradzają zawartości możemy w nich z powodzeniem trzymać naprawdę wszystko - od bielizny do spodni czy podkoszulków.

Nie przegap: Estetyczne przechowywanie: kosze i wyplatane pojemniki zawsze w modzie!

Jak zmienić kolor pokoju bez użycia farb?

Bywa, też, że nie mamy zastrzeżeń tyle do samego wnętrza, co do jego koloru. Jak „odmalować” atmosferę? - Jeśli nie możemy przemalować pokoju z uwagi na właściciela, a jego kolor nam po prostu nie odpowiada, są sposoby, by go przysłonić. Możemy odwrócić uwagą i zrównoważyć niechciane barwy zmieniając zasłony. Duże płachty materiału w ulubionym odcieniu, jednocześnie współgrającym z zastanym wnętrzem, mogą odmienić jego wcześniejszy charakter. Nie musi być to zbędny wydatek. W każdej chwili możemy zamienić zasłonę w kilka dekoracyjnych poszewek, które znajdą miejsce na naszej docelowej kanapie. Z pomocą przychodzą też antyramy, obrazy bądź duże lustro ścienne. 

Twoje dziecko spędza w pokoju pół doby. Zadbaj, by oddychało na zdrowie!

.. Inteligentne oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Poznaj popularne modele >>

Czytaj też: Lustra: niezbędny element wyposażenia czy dekoracja wnętrza? Wybieramy lustra do wnętrz

Pomysłowe aranżacje wnętrz - ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Jakie istnieją oryginalne rozwiązania na pokoje dla młodzieży i nie tylko? Przyjrzyj się galeriom zdjęć zamieszczonym poniżej!

Ocena: 0
Tekst: IKEA

POLECANE ARTYKUŁY