Kolorowy pokój dla niemowlaka. Jak urządzać pokoje dzieci

Ten pokój dla niemowlaka zaprzecza stereotypom. Kolory ścian są odważnie zestawione, a meble dziecięce pochodząc z różnych kompletów meblowych. Ten pokój niemowlaka zdobią głównie rysunki namalowane na ścianie.

Pokój dla niemowlaka
Pokój dla dziecka: wesołe miasteczko
Pokój dla dziecka: wesołe miasteczko
Pokój dla dziecka: wesołe miasteczko
Pokój dla dziecka: wesołe miasteczko

Pokój niemowlaka powinnie się podobać rodzicom i dzieciom, dlatego warto dobrze przemyśleć wystrój pokoju dziecięcego. Ewa postanowiła przygotować wyjątkowy pokój dla niemowlaka zawczasu, jeszcze będąc w ciąży. Pomogła w tym projektantka wnętrz, Aleksandra Klupińska z Isle Design. Projektując aranżacje pokoju dziecięcego powędrowała w stronę bajkowego świata w nowoczesnym wydaniu. Nieduży pokój dla niemowlaka został umiejscowiony na poddaszu. Architektka pomalowała ściany pokoju intensywnymi farbami w kolorze fioletowym i cierpką zielenią (Tikkurila). Radosny nastrój do pokoju wprowadzają dekoracje na ścianie, motywy domków rodem z dziecięcych rysunków. Wzór tapety dla dzieci trzeba dopsaowac do całego wystroju pokoju. Na tapecie w pokoju noworodka znalazły się domki, podobny wzór jest też na malowidle przy łóżeczku oraz na oryginalnym kinkiecie z płyty MDF.

A wy jak urządzilibyście pokój dla niemowlaka: także w intensywnych kolorach, czy raczej w pastelach? Czekamy na wasze opinie.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY