Urządzając pokoje dla dzieci często wybieramy kilka kolorów. Lubimy w pokojach dzieci kolorowe ściany, dywany, tekstylia, barwne są też zabawki i inne dziecięce akcesoria. Wybierając kolory w pokoju dziecięcym ważne jest, by nie przesłodzić wnętrza, szczególnie jeśli są to odcienie koloru różowego, czy niebieskiego. Wybraliśmy kilka zdjęć prawdziwych pokoi dla dzieci, które urządzono dość pomysłowo i kolorowo. Pamiętajmy, że dzieci powinny czuć się swobodnie w swoich pokojach i mieć miejsce do zabawy, starajmy się więc, by nie było zbyt dużo rzeczy w ich pokojach – lub by dały się łatwo przestawiać w razie potrzeby.

Pokoje dla dzieci: kolory

Wybierając kolory do pokoju dla dziecka, warto też zwrócić uwagę na różne motywy dekoracyjne. Przykładowo niebo, chmury i gwiazdy mogą stać się przewodnim motywem aranżacji pokoju małego chłopca.

Zobacz: mnóstwo inspiracji na pokój dla chłopca ZDJĘCIA >>>

Aranżacje pokoi dziecięcych w pastelowych, wesołych kolorach wprowadzają do wystroju nastrój marzycielski, kojarzą się z krainą wiecznej szczęśliwości. Wybierając kolorowe ściany do pokoju dziecka, zwróć też uwagę na dodatki, jeśli ściany są różowe czy niebieskie, będą pasowały dekoracje w kolorze szarym, turkusowym, czy beżowym. Niech urządzane przez nas pokoje dla dzieci będą pomysłowe i efektowne, ale nie chaotyczne. W galerii zdjęć prezentujemy 7 inspiracji na pokoje dla dzieci - zdjęcia pochodzą z prawdziwych mieszkań.