Pokój dziecięcy należy zazwyczaj do najbardziej kolorowych pomieszczeń w każdym domu. Kolor pojawia się nie tylko na ścianach, ale coraz cześciej również na meblach, w postaci różnego rodzaju dodatków i oczywiście na zabawkach. Wybór kolorystyki do pokoju dziecka jest zatem bardzo ważny, w końcu spędza ono w swoim pokoju dużo czasu, dlatego warto zadbać, aby był nie tylko funkcjonalny, ale również zgodny z pasjami naszej pociechy.

Aranżacja pokoju dla dziecka: mocne kolory na ścianie

Aranżacja pokoju dla dziecka z kolorem w roli głównej do łatwych nie należy. Wybór koloru wbrew pozorom ma duże znaczenie, szczególnie podczas urządzania pokoju dziecięcego, w końcu dziecko spędza w nim naprawdę sporo czasu bawiąc się, odpoczywając i śpiąc. Pomieszczenie to powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale musimy uwzględnić również inne czynniki takie jak: zainteresowania naszej pociechy i jego temperament. Jesli dziecko jest spokojne możemy pozwolić sobie na więcej żywych kolorów, z kolei jeśli to mały rozrabiaka lepiej wybrać stonowane barwy, które mają właściwości uspokajające. W pokojach dla chłopców nadal dominują kolory: niebieski i zielony. Są one jednak bardziej wyraziste i to one stają głównym elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Niebieski częściej pojawia się na ścianach, z kolei zieleń zdecydowanie dominuje w formie dodatków w postaci dywanu, pościeli, krzeseł, pudełek na zabawki czy ozdobnych poduszek. Z kolei w pokojach dla dziewczynek oprócz różu zagościła również czerwień. Ten ostatni kolor jest bardzo enegretyczny i pobudzający, dlatego zanim pomalujemy nim ścianę w pokoju naszego dziecka dobrze się zastanówmy. Tak mocne kolory najlepiej sprawdzają się w formie dodatków, które zawsze możemy zmienić jeśli tylko nam się znudzą.

Aranżacja pokoju dla dziecka: tapeta i dodatki jako główna dekoracja

Pokój dziecka to coraz częściej stonowane kolory, które zostają ożywione poprzez różnego rodzaju dekoracje ścienne i dodatki. Jeśli męczą Was mocne kolory i pokój dziecka zamierzacie pomalować na biało, modną szarość czy beż - warto zastanowić się nad położeniem tapety na jednej ze ścian, np. za łóżkiem. W ten sposób pokój nabierze ciekawego charakteru, a tapeta będzie dodatkową atrakcją dla naszego dziecka. Kolejnym prostym pomysłem na wprowadzenie koloru do pokoju dziecięcego są oczywiście dodatki, a tych w pokoju malucha nigdy nie brakuje. Kosze, pudełka na zabawki, stolik do rysowania, ramki na zdjęcia, barwne grafiki, poduszki, tiulowe pompony czy kolorowe cotton ball - te elementy dekoracyjne najczęściej pojawiją się w pokojach dziecięcych. Oprócz roli dekoracyjnej większość z nich pełni również inne funkcje: pomagają zorganizować przestrzeń (pudełka, skrzynie), zapewniają miejsce do zabawy (stolik do rysowania) czy pełnią rolę lapmki nocnej (cotton ball). W galerii prezentujemy 10 ciekawych i inspirujących pomysłów na aranżacje kolorowego pokoju dla dziecka!