Kącik z łóżeczkiem niemowlaka: pierwsza aranżacja z łóżeczkiem dziecka

Pierwszy pokój niemowlaka to zazwyczaj sypialnia rodziców. Jeśli jednak nasz niemowlak ma swój własny pokój, możemy puścić wodze fantazji i stworzyć piękne miejsce dla dalszego rozwoju naszego dziecka. Odpowiednia kolorystyka, motywy i proporcjonalny dobór wzorów, kolorów i dodatków mogą sprawić, że pierwszy pokój niemowlaka stanie się najpiękniejszym pomieszczeniem w całym domu!

Ciemny pokój dziecięcy w stylu holenderskim
Kącik z łóżeczkiem niemowlaka w pokoju dziecięcym
Kolorowe pokoje dzieci: jak urządzić pokój dla dziecka z różnych mebli?
Kolorowe pokoje dzieci: jak urządzić pokój dla dziecka z różnych mebli?
Delikatne sznury światła

Odpowiednia kolorystyka, motywy i proporcjonalny dobór wzorów, kolorów i dodatków mogą sprawić, że pierwszy pokój niemowlaka stanie się najpiękniejszym pomieszczeniem w całym domu! Jak urządzić pierwszy kącik dla niemowlaka? Zainspiruj się aranżacją kącika z łóżeczkiem niemowlaka!

Kącik z łóżeczkiem niemowlaka: strefa niemowlaka

Pierwsza aranżacja pokoju dziecka najczęściej ma miejsce w sypialni rodziców. Nowy członek rodziny to oczko w głowie mamy i taty, z którego rodzice nie spuszczają wzroku nawet nocą. Jak urządzić pierwszy kącik dla niemowlaka? Z uwagi na to, że dziecięce łóżeczko w przestrzeni sypialni rodziców to rozwiązanie tymczasowe, dla jego chwilowej adaptacji w tym wnętrzu nie warto inwestować w kłopotliwą tapetę na fragmencie ściany, która za kilka miesięcy nie będzie pasować do zastanej aranżacji sypialni. Warto natomiast zaaranżować kącik z łóżeczkiem niemowlaka w sypialni za pomocą delikatnego oświetlenia rozproszonym światłem kinkietu bądź sznura bawiełnianych kulek oświetleniowych w tak modnym wciąż stylu skandynawskim. Subtelne światło padające z tak dobranego oświetlenia nie będzie razić i denerwować niemowlaka, za to umiejętnie upięte na ścianie (a ponad łóżeczkiem) lub wzdłóż naroża pokoju, da niesamowicie ciepły, klimatyczny efekt. Warto również zatroszczyć się o kilka kolorowych, acz subtelnych dekoracji: miękkie, ręcznie szyte literki z barwnych materiałów z imieniem dziecka, zawieszone na materiałowej wstążce na ścianie przy łóżeczku to dekoracja piękna, prosta i rozczulająca zarazem. Podobnie jak galeria bajkowych, różnej wielkości grafik umiejscowionych ponad łóżeczkiem. Dzięki tym kilku prostym dekoracjom aranżacja pierwszego kącika z łóżeczkiem niemowlaka w sypialni będzie urokliwa i niezobowiązująca jednocześnie, a po kilku miesiącach, gdy dziecko będzie mogło przenieść się z sypialni rodziców do pokoju dziecięcego, nie pozostawi po sobie dysproporcji w aranżacji sypialni.

Tapetowanie: jak się właściwie przygotować do tapetowania?

 

Kącik z łóżeczkiem niemowlaka: strefy dla rodzeństwa

Jeśli niemowlak dzieli pokój z nieco starszym rodzeństwem, warto (dla komfortu obojga dzieci) subtelnie wydzielić strefy pokoju odpowiednio dla każdego z dzieci – nawet, jeśli podział stref byłby podziałem wyłącznie wizualnym. Starszemu dziecku pozwoli to na szybsze oswojenie się z nową sytuacją rodzinną, jednocześnie podkreślając prawo dziecka do nienaruszalności jego własnej, wyjątkowej przestrzeni. Subtelne rozróżnienie części pokoju z łóżeczkiem niemowlaka za pomocą delikatnej tapety w rysunkowe wzory, oddzieli strefę z łóżeczkiem dla niemowlęcia od strefy zabawy i łóżeczka dziecka starszego zachowując jednocześnie spójność aranżacji w ramach jednego pomieszczenia. Aranżując pokój dziecięcy za pomocą tapet pamiętajmy, że nie musimy aplikować tapety na całej szerokości ściany. Czasem wystarczy jedynie pas barwnej tapety odpowiadający szerokości dziecięcego łóżeczka. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na zastosowanie pasma tapety wyłącznie w strefie łóżeczka niemowlaka, czy też każda strefa podziału pokoju dziecięcego zyska odrębną dekorację tapetą, pamiętajmy o kluczowej zasadzie proporcji. Gdy w strefie niemowlaka dominują gęste, roślinne, rysunkowe motywy tapety (np. żółto-brązowe drzewa), w strefie starszego dziecka tapeta powinna być bardziej stonowana, o prostszym wzorze, wyróżniającym się względem pierwszej tapety (np. brązowe paski bądź zygzaki na jednolicie żółtym tle). Ważne, aby obie tapety nawiązywały do siebie tonacją kolorystyczną i / lub stylem (np. lekki vintage). Istotnym czynnikiem jest także bezpośrednie sąsiedztwo tapety na ścianie – gładkie, najlepiej białe ściany będą bezpiecznym i bezpretensjonalnym sąsiedztwem barwnego pasa tapety w pokoju dziecięcym. Pozwolą uspokoić energetyczną  i rozedrganą za sprawą tapety część aranżacji pokoju dziecięcego i zrównoważą proporcje wnętrza. Dzięki temu wnętrze pokoju dziecięcego będzie zarówno wesołe, jak i zapewniające zdrowy i treściwy wypoczynek. Biel ściany urozmaicić możemy czasem zabawną, rysunkową grafiką lub ulubioną postacią z bajek naszego dziecka oprawioną w białą, prostą ramę.

Jak samodzielnie położyć tapetę: ZRÓB TO SAM!

 

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Łukasz Kozyra, materiały prasowe Fantastic Frank / fot. Anders Linden, GREEN CANOE STUDIO, Michał Przeździk, Konrad Kalbarczyk, Mariusz Bykowski, materiały prasowe Little Room, materiały prasowe, materiały prasowe DutchHouse, Materiały prasowe Ferm Living

POLECANE ARTYKUŁY