urządzamy.pl

Jak urządzić pokój dziecięcy w zgodzie z zainteresowaniami dziecka? Pomysły i inspiracje

 Pokój dziecięcy dla miłośniczki mody

Pokój dziecięcy dla miłośniczki mody

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Łóżko, szafa, biurko – urządzanie pokoju dziecka wydaje się bardzo łatwe. Ale jeśli poświęcimy na to trochę więcej czasu, pokój dziecięcy będzie idealnie dopasowany do zainteresowań malucha. Chodzi przecież o to, by dziecko przebywało tam z radością i kreatywnie się rozwijało.

Pokój dziecięcy pełni wiele funkcji. Dziecko w nim odpoczywa w nocy, a w ciągu dnia poświęca się zabawie oraz nauce. Aby wszystko to odbywało się w przyjemnym otoczeniu, pozwólmy dziecku być projektantem własnego pokoju. Większość dzieci w wieku szkolnym ma już swoje hobby i upodobania, a także z łatwością może opowiedzieć, co im się podoba, a co nie. Aranżacja pokoju może zaś odzwierciedlać osobowość dziecka. Rozmowa z pociechą i włączenie jej do projektowania pokoju to najprostszy i najszybszy sposób na urządzenie wnętrza. A co najważniejsze, mamy pewność, że młody architekt będzie przebywał w nim z ochotą.

Pomysłowe meble do pokoju dziecięcego

Praktyczne meble odgrywają bardzo ważną rolę w pokoju dziecięcym. Łóżko zapewnia wypoczynek, często też służy do zabawy. Biurko przydaje się podczas naukowych i rozrywkowych aktywności. Praktyczne szafki pozwalają wszystko uporządkować, a liczne półki – wyeksponować zabawki i ulubione drobiazgi malucha. Świetnie sprawdzają się też ciekawe w formie pufy, najlepiej ze schowkami, gdzie dziecko może ukryć swoje skarby, a przy okazji wyrabiać dobre nawyki, czyli troskę o porządek.

 Kolekcja Fashion

Pomysłowy front mebla z kolekcji Fashion

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Najlepiej wybierać takie meble, które będą spełniały dodatkowe funkcje – nie tylko te podstawowe. Rozkładane łóżko może być przydatne nie tylko w nocy do spania. W ciągu dnia zamieni się w wygodną sofę. Z kolei biurko to zarówno nauka, jak i zabawa: malowanie, rysowanie i inne formy artystyczne, które przyjdą maluchowi do głowy. Liczy się więc zarówno powierzchnia blatu, jak i wysokość, na jakiej jest zamontowany.

Aby ułatwić proces urządzania pokoju i jak najlepiej oddać osobowość dziecka, zdecydujmy się na meble, które swoją stylistyką nawiązują do upodobań dziecka. Na rynku dostępne są nie tylko proste drewniane meble, ale również takie, które zachwycą wzorami i wywołają uśmiech na twarzy radosnymi kolorami.

 Pokój dla miłośniczki tańca

Pokój w sam raz dla miłośniczki tańca

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Pokój dla dziewczynki: pomysły na aranżację

Dla młodych miłośniczek mody doskonała będzie kolekcja Fashion w dwóch niezwykłych wersjach kolorystycznych: Pink i Mint. Kapelusze, torebki, perfumy i szkice przywołają do wnętrza atmosferę światowych salonów mody, a na pewno dodadzą im paryskiego szyku.

Dziewczynki, które kochają taniec ponad wszystko, mogą przeglądać się jak w lustrze w wykończonych na połysk frontach (dwa warianty: Dance Colour i Dance Black). Urzekające piękno tańca, uchwycone w projektach mebli, przywołuje najwspanialsze emocje z nim związane: pasję, ulotność oraz wrażliwość.

Dla tych dziewczynek, które zaczęły śpiewać szybciej niż mówić, świetna będzie stylistyka studia nagrań z gitarami, wzmacniaczami i głośnikami. W kolekcji Music Live kolory grają przepiękną dekoracyjną symfonię.

 Pokój dla miłośnika natury

Idealny pokój dziecięcy dla miłośnika przyrody

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Jeśli zaś dziecko zechce więcej naturalnych akcentów, doskonałą propozycję stanowi kolekcja White Horse z majestatycznym koniem w rzeczywistym rozmiarze. Taki design rozbudzi zainteresowanie przyrodą oraz zwierzętami. Równie ciekawie przedstawia się kolekcja TXT, w której króluje naturalne drewno – reprezentowane przez... mole książkowe! Delikatniejszą wersję stanowi zaś kolekcja Uni Nature. Pokój dziecięcy inspirowany naturą staje się oazą relaksu, a przy okazji sprzyja kreatywności oraz rozbudzaniu troski o ekologię.

Pokój dla chłopca pełen inspiracji

Dla chłopców interesujących się komputerami doskonała będzie oryginalna kolekcja prezentująca grafikę komputerową, podkreśloną grawerami w formacie 3D. Połączenie zieleni, turkusu i bieli doda wnętrzu świeżości. Pozwoli się zarówno wyciszyć, jak i poświęcić kreatywnym aktywnościom.

 Pokój dla gadżeciarza

Aranżacja w sam raz dla chłopca, który interesuje się gadżetami i nowinkami technicznymi

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Aranżacja pokoju dla chłopca może również rozbudzić ciekawość świata. Podróże małe i duże, mapy i drogowskazy – to czeka na młodego podróżnika w kolekcji Travel. Nie ruszając się z pokoju, zwiedzi najdalsze zakątki świata.

Wielu chłopców szybko odkrywa pasję do motoryzacji. Dlatego w pokoju dziecięcym dobrze sprawdzają się gadżety i dekoracje inspirowane zawrotną prędkością, rozwijaną np. na wyścigach NASCAR. Pierwsze próby wyścigowe odbędą się na razie tylko na dywanie, ale nieograniczona wyobraźnia w połączeniu z kolekcją Drift w pokoju przybliży przyszłego kierowcę do spełnienia marzeń.

 Pokój sportowca

Taki wystrój to istny raj dla małego kibica

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Wiele możliwości czeka na młodych miłośników sportu, zwłaszcza kibiców kultowych drużyn, takich jak Real Madryt czy FC Barcelona. Dwie licencjonowane kolekcje Club i Real Madrid pozwolą młodemu pasjonatowi piłki nożnej zamieszkać na co dzień na Camp Nou lub Estadio Bernabéu. A dla chłopca, który uwielbia biegać po zielonej murawie, świetnie sprawdzi się kolekcja Piłkarz.

 Pokój kibica FC Barcelona

FC Barcelona w pokoju chłopca!

Fot. Mat. prasowe Meblik.pl

Piłka nożna to zresztą niejedyna opcja sportowa. Równie pasjonująca będzie koszykówka. Jedyna w swoim rodzaju kolekcja Basket to zestawienie NBA z grą uliczną. Pora więc na rzut za trzy punkty!

Pokój dziecięcy inspirujący i wygodny

Jeżeli stylistyka już wybrana i dopasowana na miarę dziecka, czas na ustawienie mebli oraz rozmieszczenie dodatków, gadżetów i zabawek. Jedno jest pewne: powinno być komfortowe i ergonomiczne, tak by poruszanie się po pokoju oraz zabawa w nim były swobodne i łatwe niezależnie od metrażu.

Trwa promocja "TANIEJ O VAT" w Mebliku. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ.

Copyrights © ZPR Media S.A. 2001-2010 | Design by ZPR Media S.A. Multimedia | Hosted by supermedia