Jak urządzić pokój dla dziewczynek na różowo

Kolor różowy często kojarzy się z kiczem. Jednak pokój dla dziewczynek w kolorze różowym może okazać się hitem. Producenci mebli przekonują, że pokój dla dziecka i róż to zgrany duet. Przekonaj się, że różowa aranżacja wnętrza może być naprawdę ładna.

Różowy pokój dla dziewczynek
Różowy pokój dla dziewczynek
Różowy pokój dla dziewczynek
Różowy pokój dla dziewczynek
Różowy pokój dla dziewczynek

Aranżacja wnętrza: różowy pokój dla dziewczynek

Kolor różowy kojarzony jest z kiczem i tandetą. Jednak pokój dla dziewczynek w tym kolorze może być satysfakcjonujący zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. W tym roku róż powrócił również na wybiegi. Dlatego różowy pokój dla dziecka nie dość, że może wyglądać naprawdę gustownie, to będzie po prostu modny. Aranżacja wnętrza w tym kolorze sprawi, że Twoja córka będzie chętnie wracała do swojego pokoju.

Aranżacja wnętrza: różowy w wyważonych proporcjach

Kolor różowy doskonale sprawdzi się na ścianie, pod warunkiem, że nie będzie go za wiele. Warto zatem zadbać o rozsądne wyważenie proporcji. Jedna ściana pomalowana na różowo lub wyłożona tapetą będzie wystarczającym uzupełnieniem. Świetnie spełni swoją rolę także w postaci dodatków. Zaczynając od tkanin można pomyśleć o zwiewnej bawełnianej zasłonce, która doda wnętrzu przytulności i ciepła. Dopełnieniem będzie pikowana narzuta na łóżko, służąca nie tylko jako dekoracyjna kapa, ale także ciepłe okrycie. Meble dla dzieci w różowym kolorze np. krzesło, stolik, pojemniki do przeczowywania sprawią, że pokój dla dziewczynek będzie dobrym wprowadzeniem do pokoju dla małej uczennicy.

Aranżacja wnętrza: różowy z umiarem

Warto jednak pamiętać, że pokój dla dziecka nie może być całkiem różowy. Stanie się bowiem wówczas zbyt cukierkowy. Dlatego od najmłodszych lat należy pokazywać dziewczynkom, że istnieją również alternatywne kolory. My sami zaś, postarajmy się dopełnić aranżacje wnętrza innymi barwami - takimi jak liliowy czy lawendowy. To kolory, w których pokój dla dziewczynek będzie wyglądał dobrze, i które małe księżniczki bardzo lubią. A przecież nie są tak odległe od różowego. Takie posunięcie pozwoli dziecku rozwinąć wyobraźnię i sprawi, że w przyszłości nasze pociechy nie będą miały problemów z łączeniem odcieni. A to, czy za kilka lat wciąż będą wybierać kolor różowy, pozostawmy ich własnej decyzji.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY