Zwykle pokój dziecięcy jest najbardziej kolorowym pomieszczeniem w całym domu. Wybór neutralnej kolorystyki i wyposażenia wnętrza jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Nie oznacza to jednak, że pokój dla dziewczynki bez różowych ścian będzie nudny i przygnębiający.

Pokój dla dziewczynki: stonowana aranżacja

Głównym założeniem przy aranżacji prezentowanego pokoju dla dziewczynki było dopasowanie jego charakteru do wystroju reszty mieszkania, gdzie dominowały neutralne kolory i przytulny klimat. Udało się to osiągnąć dzięki użyciu przełamanej beżem bieli na ścianach i ograniczeniu gamy kolorystycznej mebli i dodatków. Jednak mimo tych zabiegów pokój dziecka nie stał się nudny i bez wyrazu, wręcz przeciwnie. Niebanalna tapeta dla dzieci w egzotyczne zwierzątka stanowi główną dekorację pokoju i pozwala na rozwój wyobraźni dziecka. Dopełniają ją kolorowe poduszki, pościel i zabawki, których barwy zostały wydobyte na pierwszy plan dzięki stonowanym kolorom tła. Detalem, który wprowadza odrobinę słodyczy do aranżacji pokoju dziecięcego jest szafa na wymiar, a dokładniej otwory w kształcie serc, służące za uchwyty.

Neutralne kolory w pokoju dziecięcym

Urządzając pokój dla dziewczynki możemy zamiast różu wykorzystać delikatne, pastelowe kolory, neutralne beże, przełamane biele w ciepłych odcieniach, jasne brązy i szarości. Wszystkie te kolory będą doskonale pasować do pokoju dziewczynki, dając neutralne tło dla kolorowych zabawek, książeczek i dodatków. Wyposażenie w naturalnych kolorach drewna, lub w bieli pozwoli na to, by meble rosły wraz z dzieckiem i jego zmieniającym się gustem. Jeśli koniecznie chcemy przełamać neutralne barwy w pokoju dla dziecka, wystarczy pomalować na intensywny kolor jedną ze ścian lub położyć na niej tapetę w ciekawy wzór. To wystarczająco ożywi wnętrze i przełamie stonowaną kolorystykę.