Aranżacja pokoju dziecka z dodatkami dekoracyjnymi w kolorach pastelowych

Czy pokój dziecka powinien być multikolorowy? Może być, ale dobrze gdy są to kolory pastelowe. W pokoju dziecka znajduje się zazwyczaj całe mnóstwo kolorów nasyconych dlatego warto zadbać o neutralną bazę pokoju dziecka i pastelowe dodatki dekoracyjne.

Pokoj dziecka urządzony w stylu marynistycznym
Aranzacja pokoju dziewczynki z motywem rysunkowych ptaszków
Beżowo-biała aranżacja pokoju dziecka
Aranżacja pokoju dziewczynki w kolorach pastelowych
Dodatki dekoracyjne do pokoju dziecka z motywami marynistycznymi

Jak urządzić pokój dziecka? No właśnie, szczególnie trudno odpowiedzieć sobie na to pytanie szczególnie wtedy kiedy dopiero dziecko jest oczekiwane. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie neutralnej bazy kolorystycznej, która pozwoli na dobór  mebli i dodatków dekoracyjnych w wybranych kolorach.

Dodatki dekoracyjne w kolorach pastelowych w pokoju dziecka

Wraz z nadejściem mody na styl skandynawski także do pokojów dziecięcych zawitały delikatne, neutralne biele, szarości i beże. Stanowią znakomite tło dla kolorów pastelowych. Na tle ścian w kolorach neutralnych bardzo ładnie wyglądają wszystkie dodatki w kolorach pastelowych: odcieniach mięty, błękitu, różu i koloru żółtego. Również znakomicie prezentują się kołderki, pledy, narzuty i poduszki z wzorami w kolorach pastelowych. Ostatnio w sklepach pojawiły się kolekcje dodatków dekoracyjnych do pokoju dziecka z pastelowymi obrazkami w stylu marynistycznym i z kolorowymi ptaszkami. Rysunki są bardzo delikatne, jakby przeniesione z książeczek z bajkami.

Dekoracja ścian w pokoju dziecka

W pokoju dziecka możemy także ozdabiać ściany. Możemy to zrobić malując ściany, możemy położyć tapety, możemy też wykonać dekoracje ścian wieszając półki w kształcie domków i kolorowe obrazki. Warto korzystać z mody na styl skandynawski i wprowadzać do pokoju dziecka, zwłaszcza na ścianach, kolory neutralne i pastelowe. Znakomicie wyglądają tapety w kolorach neutralnych we wzory geometryczne. Możemy też wybrać tapetę z wzorem kolorowych chmurek, jakby z wiersza Jana Brzechwy o Dyziu Marzycielu. Wtedy meble powinny być białe lub bardzo jasne, neutralne, tak żeby pozostawiły ściany w roli głównej w pokoju dziecka.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY