Żywe kolory w pokoju nastolatka dodadzą wnętrzu energii. Nastolatki chętnie wybierają do swojego pokoju kolor czerwony. Czerwień jest intensywna, pobudza, daje wrażenie ciepła. Warto też wiedzieć, że wzmaga koncentrację. Jeśli więc twój nastolatek ma kłopoty ze skupieniem się w czasie nauki, pomyśl o kolorze czerwonym w pokoju nastolatka. 

KOLORY w pokoju nastolatka: jak działają ciepłe barwy?

Pokój nastolatka - czerwony kolor. Jednak wybierając czerwień do aranżacji pokoju nastolatków, pamiętaj, by nie stosować tego koloru na wszystkich ścianach. W pokoju nastolatków kolor czerwony nie powinien dominować -  gdy jest go dużo, potrafi wywołać uczucie rozdrażnienia. W przypadku  nastolatka o „nieposkromionym” temperamencie, nie będzie to więc najlepsze rozwiązanie.

Pokój nastolatka - żółty kolor. Zdecydowanie rzadziej pojawia się kolor żółty w pokoju nastolatków. To dość trudna barwa, ale może być znakomicie wykorzystana w pokoju młodzieżowym. Żóły zastosowany na jednej ścianie świetnie się łączy z kolorem czarnym, a takie kontrastowe zestawienia uwielbiają nastolatki i chcą mieć takie pokoje. Przykładowo żółte ściany można połączyć z drzwiami pomalowanymi na czarno. Kolor żółty, podobnie jak czerwony, podnosi temperaturę aranżacji wnętrza, wprowadza pogodny, słoneczny nastrój do pokoju nastolatka. I, co ważne, sprzyja nauce. Pobudza do kreatywnego myślenia, sprawia, że szybciej i sprawniej zapamiętuje się informacje. Również w przypadku koloru żółtego trzeba jednak zachować rozsądek, bo jego nadmiar potrafi być bardzo męczący.