Pokój nastolatka musi łączyć trzy funkcje: nauki, odpoczynku i zabawy. Urządzenie pokoju dziecka to trudne zadanie dla rodziców. Spróbujemy Ci podpowiedzieć, jak to zrobić. Stwórz luz, typowy dla wieku dziecka, funkcjonalność, ważną na etapie nauki i propozycje odpowiadające pasjom. Połącz wszystkie potrzeby i ciesz się nieoklepanym pomysłem na pokój nastolatka.

Pokój nastolatka: jakie meble

Dopasuj meble, które będą dostosowane do potrzeb dziecka i ułatwią funkcjonowanie w przestrzeni pokoju. Piętrowe łóżka to rozwiązanie do małego pomieszczenia. Dzieci je wprost uwielbiają, oferty są bogate w różne stylizacje: nowoczesne, klasyczne, z nieregularnymi kształtami ram, o pastelowych i zdecydowanych gamach kolorów. Piętrowe łóżko zawsze sprawdza się w pokoju dla rodzeństwa. Równie lubiana przez dzieci jest wersja z biurkiem na dole. To rozwiązanie dodatkowo zaoszczędzi miejsce w małym wnętrzu. Dla nastolatków, cieszących się własnym pokojem, proponujemy solidne łózka z wbudowanymi szufladami lub miejscem na pojemnik na pościel. Dla dziewczynek idealna będzie biała, drewniana biała rama łóżka, lub ciemna metalowa o ciekawych kształtach. Chłopcy lubią bardziej surowy styl łóżka, klasyczny kolor drewna lub stalowa rama w odcieniu szarości lub granatu. Dopełnieniem są zawsze pasujące poduszki, w różnej kolorystyce.

Ładny pokój nastolatków: ciekawe pomysły

Spełnienie marzeń nastolatków, to pokój na poddaszu. Jeśli masz możliwość zaplanowania pokoju właśnie tam, zrób to. Pomieszczenie na poddaszu daje wiele ciekawych rozwiązań, szczególnie dla nastolatka. To często dobrze oświetlone wnętrze, dodatkowo gra światła dodaje energii pomieszczeniu. Pamiętaj, że w pokoju nastolatków musi rządzić kreatywność. Wystrój pokoju można zmienić za pomocą tekstyliów. Zabawne nadruki i wzory zmienią nudny pokój w pomysłową przestrzeń nastolatka. Stoły, krzesła i komody z kółkami, które pozwalają na zmianę wystroju i ustawienia w zależności od okazji i potrzeb to dobry pomysł w pokoju nastolatków, wprowadzający wiele ułatwienia i funkcjonalności. Wszystkie akcesoria biurowe warto trzymać w jednym miejscu, utworzy to strefę przeznaczoną do nauki. Wygodnym rozwiązaniem jest duże biurko, a komoda na kółkach, będzie świetnym pomysłem, gdy młodzież potrzebuje przerwy w nauce. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, postaw na długi, wąski stół, które będzie służył jako stolik pod laptop, biurko, a nawet stolik nocny. Jeśli będzie na kółkach, przemieścisz go w miejsce, gdzie będziesz tylko go potrzebował. Biurko może być prawdziwą inspiracją, można zaryzykować i zaprojektować swój własny stół do nauki, może być on prosty w konstrukcji, ale pomysłowy w kombinacji kolorów. Dobre salony meblowe często umożliwią wybranie blatu z nóżkami, o ciekawym stylu, zdobieniach i kolorze. Elementem, który pomysłowo uzupełni kącik do pracy dziecka jest tablica magnetyczna, wszelkie informacje może przyczepić ciekawymi, kolorowymi magnesami. Kolory ścian najlepiej, jeśli będą pastelowe, przekonaj do tego nastolatka, zaś bogactwo kolorów zostaw na dodatki, proponujemy np. pomalowanie drzwi od wewnętrznej strony pokoju na cytrynową żółć. Jeśli masz pomysł na wieszak na drzwi lub ścianę, po prostu go powieś. To najprostszy sposób, aby rzeczy były na miejscu.

Co jest potrzebne w pokoju nastolatków?

Istotne jest czy urządzasz przestrzeń pokój dla chłopaka, dziewczynki, czy też dla rodzeństwa. Nastolatek musi mieć perfekcyjnie zaprojektowaną garderobę, nigdzie nie jest potrzebna tak duża ilość pólek, jak w pokoju młodego człowieka. To uchroni przestrzeń dziecka od porozrzucanych ubrań. Oczywiście, nie musi być to garderoba dużego formatu, świetnym rozwiązaniem są drążki, półki, które będą dodatkowym miejscem na wszystkie t-shirty, spodnie i inne rzeczy. Oprócz tego szafa, np. duża biała lub komoda pomalowana pastelowym kolorem. Segregatory, pudełka, kosze wiklinowe i organizator na biurko – uporządkują nawet najbardziej roztargnionego nastolatka. Dobre przechowywanie drobnych rzeczy to pomysł na nieporządek.

Zobacz nasze ciekawe pomysły w galerii na ciekawy pokój nastolatka.