POKÓJ DZIECIĘCY: dla niemowlaka, przedszkolaka, ucznia, nastolatka. 15 PROJEKTÓW i inspiracji

Pokój dziecięcy - zobacz pomysły na aranżację dopasowaną do wieku dziecka. Zobacz co powinno znaleźć się w pokoju niemowlaka, co potrzebuje w swoim pokoju przedszkolak, a co wstawimy do pokoju nastolatka. 15 projektów na gustowny pokój dziecięcy!

Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy
Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy zależy od etapu życia dziecka. W tym celu stworzyliśmy przegląd pokojów dziecięcych od narodzin aż po wiek szkolny. Dopasuj aranżację do potrzeb dziecka. Zainspiruj się pomysłami: [GALERIA].

Dzieci rosną, zmieniają się ich upodobania, przechodzą okres niemowlęcy, przedszkolny i szkolny. Wraz z tymi zmianami ewoluują potrzeby dziecka, a wszystko to odzwierciedla pokój dziecięcy.

W pokoju niemowlęcym niezbędne jest stylowe łóżeczko, które tworzy centrum dziecięcego świata. W pokoju dla dopiero co narodzonego dziecka uwielbiamy przytulne kolory i dodatki: pastelowe meble, ściany i dodatki tworzą klimat sielskości i spokoju.

Pokój dziecięcy dla dziecka w wieku przedszkolnym

Dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje dużo przestrzeni do zabawy. Jego pokoju zazwyczaj jest bardzo kolorowy, rozbudzających wyobraźnię i kreatywność dziecka. W tym okresie możemy ozdobić ściany dziecka, malując je w artystycznym stylu. Barwna tęcza czy superbohater z oglądanych bajek może być wymarzoną dekoracją pokoju dziecięcego. Energiczne dzieci zazwyczaj lubią żywsze kolory, podkreślające ich żywiołowość i pomysłowość. Taką barwą jest przykładowo limonkowa zieleń, pokój będzie sprawiał wrażenie pełnego życia.

Pokój dziecka w wieku szkolnym

Dla dorastającego dziecka własny pokój jest nie tylko miejscem zabawy i odpoczynku, ale również pomieszczeniem do nauki i odkrywania świata oraz rozwijania własnych umiejętności. Dziecko staje się uczniem i to dla niego poważne wyzwanie. Trzeba więc zadbać o to, by pokój był dobrze zaplanowany, urządzony w sposób wygodny i bezpieczny. Jednocześnie powinien podkreślać zainteresowania naszej pociechy. Możemy to wyrazić poprzez dobranie odpowiednich kolorów i dodatków. Pokój dziecięcy w tym okresie stanowi ważną przestrzeń spotkań dziecka ze swoimi rówieśnikami.

Pokój dziecięcy w wersji dla najstarszych, czyli pokój nastolatka

Najtrudniejszy do zaaranżowania jest pokój nastolatka. Musisz dobrze znać upodobania swojego dziecka i wyważyć pomysły na aranżację wnętrza. Tu czekają Cię duże zmiany. Od delikatnych, bajkowych wnętrz musisz przejść w pomysłowy, choć funkcjonalną przestrzeń. Projektując pokój dziecięcy musimy się zastanowić jakie elementy powinien on zawierać, aby mógł mu służyć przez najbliższe kilka lat. Podstawą jest miejsce do spania, szafa na ubrania, regał na książki, schowek na zabawki i oczywiście wygodne miejsce do nauki. W urządzaniu pokoju nastolatka postaw na stonowane kolory i designerski dodatki.


Pokój dziecięcy jest najbardziej wielofunkcyjnymi wnętrzem w każdym domu. To miejsce nauki i snu, jest miejscem spotkań towarzyskich, a zarazem zacisznym kątem. Pokój nastolatka może przyjąć różne style: romantyczne lub nowoczesne, kolorowe albo stonowane. W projekcie pokoju nastolatka istotne jest stworzenie specyficznej indywidualności, która będzie odpowiadała młodej, dorastającej osobie.

Pomysły na pokój dziecięcy: zobacz zdjęcia w naszej galerii!

Ocena: 0
Tekst: Wiktoria Dróżka Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Łukasz Kozyra, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY