Nowoczesne pokoje młodzieżowe: biało-szare wnętrza z pomysłowymi dodatkami

Nowoczesne pokoje młodzieżowe to miks różnych stylów, który tworzy w pełni zindywidualizowaną całość. Dlatego nastolatek zyskuje dobre miejsce zarówno do nauki, jak i do rozrywki oraz twórczych aktywności. Biało-szare wnętrza stanowią doskonałą bazę, którą można uzupełniać pomysłowymi dodatkami. Sprawdź, jak to robić na przykładzie efektownego projektu.

Oryginalne pokoje nastolatków
Oryginalne pokoje nastolatków
Oryginalne pokoje nastolatków
Oryginalne pokoje nastolatków
Oryginalne pokoje nastolatków

W mieszkaniu w Lublinie urządzono dwa nowoczesne pokoje młodzieżowe. W jednym zamieszkał 20-letni syn właścicielki, drugi zaś należy do 18-letniej córki. W obydwu pomieszczeniach postawiono na neutralną bazę kolorystyczną, czyli biel oraz szarość.

Nowoczesny pokój młodzieżowy dla nastolatki

Aranżacja pokoju młodzieżowego znacznie odbiega od wystroju pokoju dla dziecka. O wiele śmielej można wprowadzać do niej nowoczesne akcenty – w „dorosłym” stylu, ale potraktowane z młodzieżową fantazją. Doskonale sprawdza się neutralna baza kolorystyczna, czyli przede wszystkim biel oraz szarość.

W pokoju nastolatki ściany pomalowano na biało. Świetnie komponuje się z nimi jasna, szarobeżowa podłoga. Ale to ciekawe meble i dodatki nadają wnętrzu charakter. Dzięki czarnym grochom namalowanym na białej ścianie pokój zyskał dziewczęcy charakter. Wśród dodatków i dekoracji warto zwrócić uwagę na łapacz snów, dywan z bawełnianego sznurka robiony szydełkiem (dzieło właścicielki mieszkania) czy makramę w roli kwietnika, zawieszoną na karniszu.

Zobacz też: Pufy sako - worki do siedzenia dla dużych i małych >>>

Jednym z najciekawszych elementów wyposażenia jest stylowa konsolka na skośnych nóżkach. Na niej zaś stoi okazała klatka (wygrzebana na pchlim targu), w której mieszkają dwie urocze szynszyle.

 Nowoczesny pokój młodzieżowy

Pomysłowa aranżacja pokoju dla nastolatka

Fot. Marcin Grabowiecki

Nowoczesny pokój młodzieżowy dla nastolatka

W pokoju dla nastolatka widać więcej nawiązań do stylu industrialnego. Duże, szerokie biurko przydaje się podczas nauki i pracy (syn właścicielki jest informatykiem). Drewniany blat o ciepłej barwie tworzy wyrazisty duet z metalową ramą biurka.

W nowoczesnym pokoju młodzieżowym jest wiele przedmiotów użytych w nieoczywisty sposób. Na przykład wspomniany blat biurka wykonano z desek elewacyjnych kupionych w markecie budowlanym. Do tego dochodzą pomysłowe akcesoria:

  • półka nad biurkiem wykonana z kawałka deski i skórzanych pasków do spodni;
  • lampa sufitowa, której trzy klosze powstały z puszek;
  • przybornik na biurku, który przywędrował z warsztatu – to stojak na śrubokręty.

Zobacz też: Pokój dziecięcy i młodzieżowy - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Obecność stylu industrialnego została dobrze zaznaczona. Warto chociażby zwrócić uwagę na taboret na kółkach z soczyście kolorowym siedziskiem, a także litery, napisy czy stemple, kojarzące się z oznaczeniami przemysłowymi. Kolejny ciekawy pomysł w pokoju młodzieżowym to zastąpienie komody dwiema wiekowymi walizkami.

Pokój nastolatka jest jasny, dynamiczny (dzięki kontrastom bieli i czerni oraz ciemnej szarości), urządzony z pomysłem oraz stworzony do nauki i kreatywnej rozrywki.

cover
M jak Mieszkanie

Na to, jakimi osobami jesteśmy, wpływ ma wiele czynników, w tym przestrzeń, w której przebywamy. Trudno uchwycić jej rolę, bo nie wyraża się słowami. Wiemy jednak, kiedy czujemy się w jakimś miejscu dobrze, nie zawsze sami je urządzamy.

Nowoczesne pokoje młodzieżowe - inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ

Gdy dziecko powoli dorasta, warto nieco przearanżować jego pokój. Polecamy nowoczesne pokoje młodzieżowe w różnych stylach.

Pokój nastolatka: czarna ściana
camera

Pokój nastolatka: czarne ściany i żółte dodatki

LISTA ZAKUPÓW

Modny pokój nastolatka
camera

Oryginalne pokoje młodzieżowe: inspiracje na pokoje nastolatków

LISTA ZAKUPÓW

Pokój na poddaszu
camera

Pokój nastolatka: pomysły na kreatywny wystrój

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Marcin Grabowiecki

POLECANE ARTYKUŁY