Aranżację pokoju młodzieżowego wyróżnia przede wszystkim przemyślana kolorystyka i zabawne elementy dekoracji. Na plan pierwszy wysuwają się indywidualnie zaprojektowane, nieco designerskie półki na książki oraz szafka, którą zlokalizowano bezpośrednio przy łóżku. Oba te elementy aranżacji zostały utrzymane w intensywnej żółtej kolorystyce. Tłem dla barwnych dodatków jest neutralna kolorystyka pozostałego wystoroju pokoju młodzieżowego.

Aranżacja pokoju młodzieżowego: kolorystyczne szaleństwo

Charakterystycznym elementem aranżacji pokoju dla chłopca jest geometryczna fototapeta naklejona nad łóżkiem. Kolorystykę całej aranżacji pokoju wyznaczają barwne prążki na ścianie. Kolor pomarańczowy, żółty i błękitny, czyli kolory dominujące w ozdobie ściany, zostały konsekwentnie przeniesione do aranżacji wnętrza w postaci wyselekcjonowanych dodatków i dekoracji wnętrza. Takie rozwiązanie sprawia, że cała przestrzeń w pokoju nastolatka nabiera wyjątkowej spójności. Charakterystyczna szafka w kolorze żółtym to sprytnie zaprojektowana lodówka na napoje. Tłem dla barwnych akcentów jest stonowana kolorystyka głównych mebli. Łóżko, biurko oraz regał zostały utrzymane w jasnej kolorystce z dominacją beżu i szarości. Zapewnienie delikatnego tła dla intensywnych kolorystyczne dodatków sprawia, że pokój młodzieżowy prezentuje się bardzo oryginalne i nowocześnie, a przy tym wnętrze nie zostało przytłoczone nadmierną mieszkanką barw.

Aranżacja pokoju chłopca: dbałość o szczegóły

Układ pokoju nastolatka narzucił w pewnym sensie rozmieszczenie mebli. Pod oknem zlokalizowano duże biurko, co zapewnia maksymalne doświetlenie tej strefy przez światło dzienne. Regał oraz łóżko stanęło po przeciwnych stronach pomieszczenia, a oryginalne półki na książki i inne drobiazgi pomyślano tak, by ze zasłaniały one charakterystycznej ściany w kolorowe prążki. Podłogę wyłożoną olejowanymi fazowanymi deskami, pokryto dywanem typu shaggy. Na szczególną uwagę w aranżacji zasługuje staranny dobór grafik, które miały na celu wzbudzenie w młodym lokatorze zainteresowanie sztuką współczesną. Na jednej ze ścian zawisła duża reprodukcja znanego obrazu, która idealnie wpisała się w energiczną aranżację pokoju dla chłopca.