Świat nastolatka jest znacznie bardziej skomplikowany niż nam dorosłym się wydaje. Dlatego stwórzmy mu bezpieczny azyl, w którym będzie chętnie odrabiał lekcje i gościł przyjaciół. Rodzaj mebli, ich liczba i przeznaczenie powinny być dobrze dopasowane do wieku i zainteresowań naszego dziecka. Jeśli nie mamy czasu albo nie posiadamy mebli pamiątkowych, możemy śmiało korzystać z przemyślanych, zgranych kolorystycznie i organizacyjnie kompletów mebli. W każdym pokoju ucznia i nastolatka powinno znaleźć się wygodne łóżko, biurko, szafa na ubrania oraz półki na książki i drobiazgi, których zazwyczaj nasz uczeń ma całkiem sporo. Młodszy uczeń ucieszy się też z miejsca do zabawy na podłodze, nastolatkowi natomiast przyda się w pokoju miejsce, w którym będzie mógł ugościć przyjaciół - niewielki stolik kawowy z wygodnym fotelem, pufami lub poduchami.

Sprawdź też: urządzamy każde wnętrze z salonem Agata - akcja specjalna >>>

Zanim wybierzemy się z nastolatkiem na zakupy, zróbmy choćby odręczny rzut z góry pokoju z wymiarami. Znacznie łatwiej będzie nam wtedy zdecydować, które meble będą proporcjonalne do wielkości pokoju, dadzą się ładnie ustawić. Teraz możemy wybierać styl aranżacji pokoju i najbardziej odpowiedni komplet mebli. Właśnie teraz kształtują się nawyki i gust naszego dziecka. Służmy więc raczej radą, zamiast narzucać jedyną słuszną, według nas oczywiście, koncepcję jego pokoju. Chyba że jesteśmy wyjątkowo pewni gustu dziecka i możemy sprawić mu niespodziankę przygotowaną podczas wakacyjnej nieobecności?

Pokój ucznia w stylu nowoczesnego wielkomiejskiego graffiti

kolekcja graffiti AgataPasjonatowi komiksów możemy śmiało zaproponować meble z kolekcji GRAFFITI, znajdujących się w ofercie salonów Agata. Mamy tu do wyboru motywy: Origami, Moto, Komiksowy bohater i Flower – trochę przypominający wystrzał confetti. Takie kolorowe motywy zachęcają do własnej interpretacji i pobudzają wyobraźnię. Kolory użyte na frontach ułatwiają także wybór pozostałych dodatków dekoracyjnych do pokoju: zasłon, dywanu, czy nawet koloru ścian. W kolekcji GRAFFITI znajdziemy wszystkie meble, które powinny znaleźć się w pokoju ucznia - czyli łóżko, szafę, biurko, regały, komody i półki ścienne. Zamykane fronty w regałach z kolekcji GRAFFITI, znajdujących się w ofercie salonów Agata, na pewno pomogą utrzymać porządek we wnętrzu. W ramach jednego kompletu mebli z pewnością uda się zaaranżować wygodny pokój.

Pokój ucznia - wielbiciela literatury lub typografii

philosophy AgataDla nastolatka pasjonującego się literaturą lub przyszłego grafika, trafionym pomysłem mogą okazać się meble z kolekcji PHILOSOPHY, znajdujących się w ofercie salonów Agata. Z angielskimi hasłami i przysłowiami na frontach. Kolorystyka kolekcji oparta jest na trzech barwach: bieli, szarości i czerwieni. Na uwagę w tym komplecie mebli zasługuje pomysł na uchwty - to cieniutkie czerwone, białe lub szare listewki biegnące wzdłuż frontu. W kolekcji mebli PHILOSOPHY, znajdujących się w ofercie salonów Agata, znajdziemy wszystkie potrzebne meble: łóżko z pojemną szufladą, biurko, narożną szafę, komody i półki.

Pokój ucznia w stylu marynistycznym

play AgataW pokoju urządzonym meblami w kolorach szarym, białym i niebieskim śmiało możemy postawić na stylistykę marynistyczną. Dodatki dekoracyjne z motywem statków, relingów lub żaglówek wprowadzą atmosferę morskiej przygody. Kropla koloru czerwonego będzie kropką nad „i” w aranżacji pokoju ucznia z wykorzystaniem  mebli z kompletu PLAY, z oferty salonów Agata. Decydując się na kolekcję PLAY do aranżacji pokoju ucznia szybko wybierzemy odpowiednie łóżko, biurko, szafę, komody, półki, pojemne i mobilne kontenerki, mając pewność, że wszystko do siebie pasuje.