Tapeta do pokoju dziecka to jeden z najważniejszych elementów wystroju tego wnętrza. Jej wybór nie jest najłatwiejszy, gdyż na rynku mamy ich ogromny wybór. Tapeta do pokoju dziecka to znakomite rozwiązanie, bo pomaga wykreować świat z marzeń. Tapety do pokoju dziecka są też praktyczne, bo dobrze chronią ściany przed zabrudzeniem. Gdy w pokoju dziecka wzór tapety się znudzi, łatwo wymienić ją na nową. A dzieci uwielbiają zmiany!

Tapeta do pokoju dziecka - jaki wybrać kolor

Pokoje dzieci powinny być urządzone w żywych i jasnych barwach, które zapewnią stymulację i dobry nastrój jego mieszkańcom. Wybór koloru tapety do pokoju dziecka zależy od wystroju wnętrza. Jeśli mamy różnokolorowe meble, wybierzmy tapetę w spokojnych kolorach. Intensywne kolory tapet w pokoju dziecka sprawdzą się, jeśli pozostała aranżacja wnętrza będzie utrzymana w spokojnych barwach. 

Zobacz również: Pokój dziecka - inspiracje

Wzór i motyw tapety do pokoju dziecka

Możemy położyć tapetę w pokoju dziecka tylko na jednej ścianie. W tym przypadku ładnie będą wyglądały tapety wzorzyste lub z dużym wyraźnym motywem. Jeśli resztę ścian pomalujemy jednym kolorem, powiększymy optycznie pokój. Tapeta do pokoju dziecka powinna być zmywalna, bo dzieci łatwo ją zabrudzą.

Jaka tapeta do pokoju dziewczynki, a jaka dla chłopca?

Na rynku jest dostępny ogromny wybór tapet do pokoju dziecięcego. Nezliczona ilość kolorów, wzoró i faktur daje duże możliwości aranżacyjne. Dziewczynki zazwyczaj wybieraja tapety z księżniczkami, motylkami lub w kwiatowe wzory. Tapeta dla chłopca to raczej motyw samochodów, zwierząt, albo widok kosmosu. Wszystko zalezy więc od upodobań dziecka i kreatywności rodziców. A zatem: do dzieła!