Prezent na komunię. Oryginalne prezenty do pokoju dziecka. PORADNIK

Co kupić dziecku w prezencie na pierwszą komunię? Zwłaszcza jeśli chcesz być oryginalny i wyjść poza utarty kanon? To zależy od tego jak bliskimi jesteście osobami i jakim dysponujesz funduszem na prezent. Podpowiadamy co kupić dziecku jako pamiątkę komunii, która będzie je cieszyła w domu na co dzień, a nie wyląduje w szafie.

Prezenty na komunię
Prezenty na komunię
Prezenty na komunię
Prezenty na komunię
Prezenty na komunię

Prezent na komunię jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla najbliższych gości. Trudno dziś nadążyć za szybko zmieniającymi się trendami. Kiedyś cieszyliśmy się z zegarka na rękę, roweru czy rolek. Teraz wybór prezentu jest o wiele bardziej skomplikowany, zwłaszcza że wybór jest praktycznie nieograniczony. Prezenty z dostawą do domu możemy kupić właściwie na całym świecie. Najczęściej jednak jako prezenty pojawiają się urządzenia elektroniczne: laptopy, tablety, najnowsze smartfony i oczywiście dewocjonalia. My proponujemy coś, co może przydać się dziecku w domu, pomóc rozwijać pasje. Mamy też pomysły na prezenty, które umilą i ułatwią  wypoczynek w wolnym czasie po szkole, którego dzieci mają deficyt. Wybraliśmy prezenty, które naszym zdaniem, mogą ucieszyć najmłodszych, a przy okazji zaczną wprowadzać w świat dobrego designu i rzeczy dobrze zaprojektowanych.

Prezenty na komunię – design na biurku

Nauka jest jedynym jak na razie obowiązkiem naszych podopiecznych. Spędzają więc mnóstwo czasu przy biurku. Może dobrym prezentem okaże się ładna lampka? Wyposażona w łącze USB – umożliwiające ładowanie telefonu lub z podstawą zintegrowaną z pojemnikiem na długopisy i ołówki? Designerskie rzeczy codziennego użytku podarowane na wyjątkową okazję pozwolą oswajać się z tym co ładne i dobrze zaprojektowane. Może nawet wpłyną na rozwój pasji w przyszłości?

Zobacz też: Pokój ucznia. Jak oswietlić strefę do nauki

Prezenty pomagające rozwijać pasje przez zabawę

Mapa świata – w formie przeskalowanej zdrapki na ścianę – dziecko sukcesywnie będzie, dosłownie i w przenośni, odkrywało nowe kontynenty i poznawało świat. Niech to zatem robi korzystając z wyjątkowej mapy, która będzie w sposób nieoczywisty zachęcała do dalszej nauki. Jednym słowem przez zabawę do wiedzy.

 

 Designerski głośnik sowa

Fot. www.madeindesign.com

Prezenty komunijne dla przyjemności w czasie wolnym

Nasze dzieci spędzają większą część dnia w szkole i na dodatkowych zajęciach. Czasu wolnego często mają mniej niż my, dorośli. Zastanówmy się co im pomoże odpocząć po powrocie ze szkoły?  Czy mają ulubione miejsce w pokoju, w którym swobodnie usiądą odgrodzone od świata? Może ucieszą się z designerskiego, miękkiego fotela albo huśtawki, do pokoju? Przydadzą się też wtedy bezprzewodowe słuchawki lub kolorowa obudowa z wbudowanymi głośnikami do smartfona wyglądająca jak boombox?
Nasza rada: zanim kupisz taki duży prezent upewnij się, że w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca.

Zobacz też: Pufy sako, czyli worki do siedzenia

Świetnym prezentem może też być zegar ścienny. Jaki wybrać? Podpowiedzi w naszej galerii.

Ocena: 0
Zdjęcia: www.madeindesign.com

POLECANE ARTYKUŁY