Półki na książki w pokoju ucznia. Warto sprawić by były ładne i pobudzały kreatywność

W pokoju ucznia potrzebne są półki na książki. A co zrobić jeśli uczeń nie chce mieć w swoim pokoju książek? Pomóc może ciekawa forma półek, podkreślająca zainteresowania nastolatka. Zobaczcie inspirujące zdjęcia w galerii jak zorganizować miejsce na książki w pokoju ucznia.

Półka na książki w kształcie jabłka
Półka na książki w kształcie telefonu
Półki na książki w starej szafie
Półki na książki w przedpokoju
Półki na książki pod oknem

W pokoju ucznia oprócz łóżka, szafy i biurka powinny też znaleźć się miejsce na książki i potrzebne drobiazgi. Najlepiej jeśli będzie to w formie półek na książki umieszczonych na ścianie. Ale co zrobić gdy pokój ucznia nie jest zbyt duży i zwyczajnie brakuje w nim miejsca na książki? Albo nastolatek nie chce mieć książek w pokoju? Pomocne mogą być wtedy półki w nietypowym kształcie i z nietypowych materiałów, podkreślających zainteresowania ucznia.

Półki na książki w nietypowej formie

Półki na książki mogą tworzyć nietypowe formy. Mogą być na przykład w kształcie napisu „read”, imienia naszego dziecka lub w kształcie nazwy kraju, z którego pochodzi ulubiony bohater. Może to być też krótki tytuł ulubionego serialu… Naprawdę możliwości jest mnóstwo, ograniczeniem jest tylko nasza i naszego dziecka wyobraźnia. Do ułożenia takiego napisu możemy posłużyć się małymi, pojedynczymi półkami kubikami, z których uda się stworzyć czytelny kształt lub napis lub przy większych środkach, które możemy na to przeznaczyć zamówić takie półki u kreatywnego i nie bojącego się wyzwań stolarza. Układając książki na półkach możemy tworzyć ładne kompozycje kolorystyczne - tak modny ostatnio trend. Oczywiście sprawdzą się także różnego typu biblioteki i regały na książki.

ZOBACZ: Pomysł na małą bibliotekę w pokoju ZDJĘCIA >>>

Półki na książki z nietypowych materiałów

Półki na książki w pokoju ucznia mogą, a nawet powinny być wykonane z nietypowych materiałów. Wtedy swoimi nietypowymi kształtami i materiałami będą pobudzały kreatywność naszych pociech. I tak oprócz drewna, lakierowanego mdf-u, możemy korzystać z pleksi, kolorowych tworzyw sztucznych, metalu. Bardzo modne stało się ostatnio przetwarzanie i dawanie nowego życia starym skrzynkom po owocach i robienie z nich ciekawych półek na książki. Uczy to przy okazji nasze dziecko dbałości o środowisko naturalne. Możemy też przerabiać na biblioteczki stare szafy ubraniowe, kredensy lub … deskorolki.

Wielkość półek na książki w pokoju ucznia

Dobrze, gdy planując półki na książki w pokoju ucznia weźmiemy pod uwagę rozrastającą się w czasie bibliotekę. Mimo coraz bardziej popularnych elektronicznych czytników książek warto zapewnić dziecku miejsce na ulubione powieści, podręczniki czy komiksy w jego pokoju. Takie miejsce w pokoju gwarantuje dziecku i młodzieży zawsze łatwy do nich dostęp.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Piotr Mastalerz, Sebastian Oleksik, Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk, Mariusz Bykowski, Krzysztof Zasuwik, Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY