POKOJE DZIECIĘCE: wybieramy wygodne BIURKO do pokoju ucznia

Jak urządzić pokoje dziecięce, aby były inspirujące i wesołe oraz nakłaniające do nauki? Aby spełnić te kryteria, pokój dla ucznia musi mieć wygodne miejsce do nauki. W pokoju dziecięcym trzeba wygospodarować kącik, w którym postawimy biurko, krzesło oraz półki lub szafki na przybory szkolne. Podpowiadamy, jak stworzyć wygodny pokój dla dziecka, które rozpoczyna naukę w szkole.

Pokoje dziecięce
Pokoje dziecięce
Pokoje dziecięce
Pokoje dziecięce
Pokoje dziecięce

Nauka przez zabawę - oto klucz do sukcesu ucznia, który dopiero zaczyna naukę w szkole oraz wskazówka, jak urządzić pokój dla ucznia. Nie ma potrzeby organizować dziecku w wieku 7 lat „dorosłego” pokoju. Pokoje dziecięce powinny mieć wygodne miejsce zarówno do zabawy, jak i nauki. A więc w pokoju dziecka zostawmy zabawki, kolorowe ściany, czy słodkie dekoracje. Powinno się jednak pojawić odpowiedniej wielkości biurko (najlepiej z opcją „rosnę razem z dzieckiem”), krzesło, kilka półek, miejsce na książki i przybory szkolne. Wybierajmy meble dla dzieci proste, solidne, bez ostrych kantów. Jeśli powierzchnia pokoju dziecięcego na to pozwala, warto zamontować dodatkowy blat, na którym można rozłożyć puzzle, modele do składania lub inne rzeczy związane z hobby. Dobrym pomysłem w pokoju dla dziecka jest pomalowanie jednej ze ścian lub fragmentu mebla farbą tablicową albo powieszenie zwykłej tablicy – nauka dodawania i odejmowania będzie przyjemniejsza. Kolorowe pudła, pudełka, kontenery nie tylko pomogą w opanowaniu szkolnego rozgardiaszu, ale posłużą też do zabawy - dziecko, wymyślając dla nich zastosowanie, będzie trenowało mózg, a przez to szybciej i skuteczniej się uczyło.

Pokoje dziecięce: jakie kolory będą najlepsze do pokoju ucznia

Jakie kolory pobudzają mózg do pracy? Barwy zimne, takie jak: beżowy, szary, zielony, niebieski sprzyjają pracy koncepcyjnej, poprawiają koncentrację, wzmagają cierpliwość i wytrwałość w działaniu, dlatego warto je wykorzystać urządzając pokój dla ucznia z miejscem do nauki. Wśród takich kolorów dzieci będą czuć się dobrze i swobodnie. Kolor szary w całej gamie odcieni wpływa stymulująco na komórki mózgowe. Kolory ciepłe – jasna zieleń, brąz, beżowy i kremowy, działają pobudzająco, ożywiają, pogodnie nastrajają, zachęcają do działania. Dobrze jest jednak wzbogacić miejsce do nauki kolorami, które rozpraszają nudę i monotonię pracy. Są to barwy: czerwona, pomarańczowa i żółta. To kolory przekazujące energię, wesołe i żywe. Należy jednak podejść do tego z rozwagą - nadmiar tych kolorów w pokoju dziecka, szczrgólnie blisko miejsca do nauki może rozpraszać uwagę, a nawet irytować.

Meble dla dzieci: jakie wybrać biurko i krzesło

Najważniejszym meblem, przy którym dziecko będzie spędzać większość czasu w swoim pokoju jest biurko. Ustawienie biurka w pokoju dziecięcym powinien wyznaczać dostęp do światła słonecznego - dziecko odrabiając lekcje nie może sobie zasłaniać światła. najlepiej,  aby biurko stało przodem do okna lub bokiem. Dla dzieci wygodne są biurka, których blat można ustawić pod kątem 30 stopni - optymalnym do ręcznego pisania i rysowania. Ważne są też szuflady, półki i pomocniki, które można montować w pobliżu biurka w zależności od wieku i potrzeb dziecka. Jak dobrać krzesło dla dziecka? Najlepsze są krzesła z regulacją wysokości, które rosną z dzieckiem, zapewniąc mu właściwe warunki do pracy i zabawy przez całą naukę w szkole podstawowej. Podstawa krzesła powinna być stabilna i uniemożliwiać huśtanie się na krześle.

Ocena: 0
Tekst: Ewa Jagalska Zdjęcia: Materiały prasowe firm Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY