Pokoje dziecięce - pokój przedszkolaka będzie dla niego przyjaznym miejscem, gdy kolory, meble, dodatki będą inspirować dziecko do zabawy, do nauki pierwszych literek, podróży po dalekich lądach – na razie w wyobraźni – bez opuszczania pokoju dziecięcego. Pokój przedszkolaka, nawet gdy jest bardzo mały, musi być dla niego wygodny i przede wszystkim bezpieczny.

Bezpiecznie w pokoju przedszkolaka – na co zwrócić uwagę

W pokoju przedszkolaka meble ustaw tak, by zostawić dziecku miejsce do zabawy, np. wydzielone miękkim dywanikiem, na którym przedszkolak będzie mógł wygodnie usiąść (to jego ulubiona pozycja w trakcie budowania zamków z klocków, przebierania lalek, poznawania mechanizmów samochodzików). W pokojach dziecięcych, w pokoju przedszkolaka szczególnie, szafy, łóżko i inne sprzęty ulokuj w pewnej odległości od miejsca zabaw, żeby malec o nie nie zawadzał w czasie zabawy (ma często przecież niewyczerpaną energię). W pokoju przedszkolaka dywanik zapewni też dziecku miękkie lądowanie w trakcie ćwiczeń. W pokojach dziecięcych, w pokoju przedszkolaka szczególnie, ważne jest także miejsce do pracy. W pokoju przedszkolaka powinno być w wersji mini - dopasowane do jego wzrostu. W sklepach, m.in. w IKEA, kupisz małe stoliki i lekkie plastikowe, bezpieczne dla dziecka krzesełka o obłych kształtach. O takie dziecko nie zawadzi i się nie przewróci.

Pokój przedszkolaka: przyjazne pokoje dziecięce

Z pokojów dziecięcych, pokój przedszkolaka powinien być w każdym szczególe urządzony bardzo bezpiecznie. Zwróć uwagę na to, by okno miało klamki zamykane na zamek – wtedy przedszkolak nie będzie mógł sam okna otworzyć. Warto też pomyśleć o tzw. szybach bezpiecznych. Są one laminowane, nie dają się więc łatwo stłuc. W pokojach dziecięcych, w pokoju przedszkolaka zwłaszcza, odsuń od okna meble, po których malec mógłby się wspiąć na parapet. Regały również inspirują do wspinaczek, dlatego ich szczyty (od strony „pleców” mebla)  przymocuj do ściany.