POKÓJ DZIECIĘCY: Sypialnia młodych rodziców dopasowana ARANŻACJA do łóżeczka dla niemowlaka

 Niemowlę w sypialni rodziców

Łóżeczko dla niemowlaka w sypialni rodziców.

Fot. Mariusz Bykowski

Pokoje dziecięce to osobny temat przy aranżacji wnętrz. Sypialnia rodziców będzie musiała się nieco zmienić, gdy pojawić się ma w niej kącik na kojec dla niemowlaka. Aranżacja sypialni dopasowana do łóżeczka dla niemowlaka powinna być przemyślana.

Przez pierwszy rok życia dla niemowlaka najważniejsza jest ciągła obecność mamy. Dlatego lepiej, aby początkowo pokoje dziecięce zastąpić kącikiem dla niemowlaka.

Pokoje dziecięce a sypialnia rodziców

Sypialnia rodziców to idealne miejsce na łóżeczka dla niemowlaka. Kojec postaw z dala od przeciągu, drzwi wejściowych i grzejnika. Powinno to być miejsce, w którym sypialnia jest dobrze oświetlona dziennym światłem. Nie zapomnij jednak o rolecie lub zasłonie w oknie sypialni. W nocy bardzo przydatna będzie lampka ze ściemniaczem.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Poza odpowiednim wyborem łóżeczka dla niemowlaka, sypialnia rodziców powinna ugościć również blat do przewijania, szafka na ubranka, a dla mamy fotel do karmienia.

Łóżeczka dla niemowlaka

Łóżeczka dla niemowlaka najlepiej kupić takie, które posłużą dziecku przynajmniej dwa-trzy lata. Najlepiej, aby kojec miał regulowaną wysokość dna (unikniesz schylania się) oraz opuszczane boki. W miejscu do przewijania połóż materacyk z gąbki lub dmuchany. Jeżeli uznasz, że przyda się oddzielenie kącika dziecięcego od twojego łóżka, powieś w sypialni lekką zasłonę lub postaw parawan.

Sprawdź też: wybieramy kołyskę dla niemowlaka >>>

Warto, żeby sypialnia rodziców z kącikiem dla niemowlaka miała łagodną, stonowaną kolorystykę. Dotyczy to zarówno barw ścian sypialni, jak i pościeli, kocyków czy ubranek. Jasne, pastelowe kolory sypialni działają kojąco i dobrze wpływają na rozwój emocjonalny maleństwa. Sypialnia z mocnymi akcentami w postaci zabawek czy niedużych dekoracji także dobrze sprawdzi się dla niemowlaka.

Pokój dla niemowlaka
camera

Pokój dla niemowlaka: jak urządzić bezpieczną przestrzeń dla noworodka

LISTA ZAKUPÓW

Miętowe łóżeczko
camera

Pastelowy pokój niemowlęcia: jasne, dziecięce aranżacje

Autor: www.gotowewnetrza.pl

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY