Nowoczesne meble w pokoju nastolatka

Urządzamy nowoczesny pokój dla nastolatków, w którym jest miejsce do nauki, zabawy, odpoczynku. Wybraliśmy nowoczesne, wielofunkcyjne meble młodzieżowe, które dopasowują się do potrzeb nastolatków.

Nowoczesne meble młodzieżowe
Nowoczesne meble młodzieżowe
Nowoczesne meble młodzieżowe
Nowoczesne meble młodzieżowe

Urządzając pokój dziecka, pamiętajmy o jego podstawowych potrzebach. Od razu przychodzi nam na myśl miejsce do pracy i nauki. Tylko czy bierzemy pod uwagę, że dzieciaki będą korzystać z laptopa, i to przeważnie w łóżku? W tymże łóżku najchętniej spożywałyby posiłki, rozmawiały przez telefon (także internetowy), bawiły się, czytały książki. W końcu na łóżku chciałyby przyjmować gości i magazynować ubrania. No... ewentualnie pod łóżkiem lub w jego najbliższym otoczeniu.

Wielofunkcyjne meble młodzieżowe

Wybraliśmy zestaw innowacyjnych mebli młodzieżowych „Evolve” zaprojektowanych dla marki Meble VOX przez Michała Biernackiego. U szczytu kanapy można zamocować proste, mobilne biurko, poruszające się wzdłuż ramy łóżka. Pozwoli to na pracę - bez wstawania. My umieściliśmy łóżko w osobnej loży, a biurko obok. Sądzimy bowiem, że warto uczyć się też... oddzielania pracy od wypoczynku.

Szafki i półki

Dwa kroki od łóżka powinno się znaleźć miejsce do przechowywania i kolekcjonowania: regały z półkami na książki i gadżety, szafki - dużo szafek! Część zamykanych, dla ochrony sekretów, zwłaszcza tych, które ma się przed młodszym rodzeństwem.

Niech meble służą ponadto wyrażeniu ekspresji. Pokój dziecka jest dla niego czymś w rodzaju totemu - stanowi medium służące projekcji „ja”. To akurat powinniśmy pamiętać z własnego dzieciństwa. Jednak wątpię, czy wtedy mieliśmy do dyspozycji szafę dwudrzwiową, w której jedno skrzydło stanowi tablica do pisania kredą, a drugie tablica magnetyczna, po której można też bazgrać zmywalnymi mazakami. Oto swoisty słup ogłoszeniowy, galeria fotografii, plakatów, medium w pełni zależne od osobowości i nastroju niewyżytego twórcy. Przydałoby się też pewnie niektórym dorosłym.

Ocena: 0
Tekst: Piotr Baran Stylizacja: Karolina Chmielnik-Dubaj Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY