Podobno niemowlęta najwcześniej rozpoznają kolor czarny. Ciemne, intensywne barwy stymulują zatem rozwój maleńkiego człowieka. Kto jednak odważy się urządzić pokój dziecka na czarno? Zresztą, nie ma takiej potrzeby - intensywne granaty, zielenie, szarości czy fiolety z powodzeniem sprawdzą się w pierwszych miesiącach użytkowania pokoju dla chłopca przez nowego lokatora!

Niebiesko-zielony pokój dla chłopca: meble o wielu twarzach (oczach?)

Dziecięca seria Meee mebli VOX z elementami drewna, bieli i zieleni, wyglądają lekko i posiada wiele funkcji. Sprawdzaj się zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia malucha. Funkcjonalny przewijak z dostępem od szerszego i węższego boku mebla, „czy samokołysząca się” konstrukcja łóżeczka to ułatwiające codzienną pielęgnację malucha rozwiązania, szczególnie istotne w okresie niemowlęcym dziecka. Kilka ruchomych, kolorowych i grzechoczących szczebelków łóżeczka stymuluje rozwój i ciekawość niemowlaka. „Niedomknięta” dolna szuflada pod przewijakiem zapobiega natomiast ewentualnemu przytrzaśnięcia paluszków raczkującego już odkrywcy.

Niebiesko-zielony pokój dla chłopca: powtarzalność wzorów

Okrągłe elementy mebelków (oka?) znalazły powtórzenie wzoru koła w dzierganej narzucie w niebiesko-zielone grochy oraz w wyeksponowanych na wieszaku nakrapianych śpiochach. Wieszak również nie jest przypadkowy – okrągłe, kolorowe zakończenia to także zamierzony efekt. Pasy natomiast odnajdujemy w niebiesko-zielonym dywaniku, jak i w poziomym rysunku frontów mebli. Również rytm poukładanych na półkach we wnęce książek, jak i szczebelki łóżeczka tworzą pionowe i poziome linie, wpisujące się w koncept wizualny projektantki.

Niebiesko-zielony pokój dla chłopca: tonujemy tło

Neutralne białe ściany to zawsze dobre rozwiązanie dla niezdecydowanych. Dzięki nim w przyszłości do przearanżaowania i zmiany stylu oraz funkcji pokoju pod nowe potrzeby dorastającego malucha, wystarczy wymiana dekoracji i tekstyliów. Drewniane elementy w meblach, ramkach na zdjęcia oraz na podłodze subtelnie ocieplają chłodne barwy dekoracji. Stanowią również fantastyczną bazą dla obecnych jak i przyszłych aranżacji pokoju dla chłopca.

Niebiesko-zielony pokój dla chłopca: kolorowe dodatki

Kolorowe dodatki są przyjemną odskocznią dla bieli ścian i stonowanych mebli. Pomalowana w kolorowe koła i przyjazne zwierzaki skrzynia na zabawki czy miniaturowy fotel bujany dla trochę starszego malucha, to zawsze urocze i pasujące do pokoju dziecięcego akcenty. Dodatkowo, tak modne ostatnio "światło z kulek", które zawieszone wzdłuż półki daje przyjemne, onirycznie ciepłe światło. Wprost idealne do wieczornego utulania maleństwa do snu.