Każdy rodzic wie, jak szybko rosną jego pociechy. Dziecięce potrzeby zmieniają się wraz z nimi. Kreatywne pomysły i nieskrępowana wyobraźnia sprawiają, że nasi podopieczni często zmieniają zdanie, szukając nowych pasji i zainteresowań. Jednego dnia marzą, by zostać bajkową księżniczką czy rycerzem, kolejnego - piosenkarką czy kierowcą rajdowym. Za zmienną naturą młodego człowieka ciężko nadążyć, dlatego wybierając meble do pokoju dziecka postawmy na uniwersalizm, neutralne kolory i wielofunkcyjność. Wystrój wnętrza mogą urozmaicić dobrane do wieku i aktualnych zainteresowań lokatora kolory ścian, drobne dekoracje i tekstylia, które łatwo i niedużym kosztem można zmienić.

Meble uniwersalne: od pierwszoklasisty do nastolatka

Meble o uniwersalnym kształcie nie nudzą się wraz z ustaniem sezonowej mody i "rosną" razem z dziećmi. Proste kształty mebli to zawsze dobry wybór. Im mniej finezyjnych zdobień, dekoracji czy kolorów, tym mebel bardziej uniwersalny i łatwiejszy w aranżacji. Doskonałym przykładem takich mebli jest kolekcja SNOW z oferty FORTE. Ponadczasowa forma i prostota tych mebli odnajdzie się zarówno w stylistyce typowo dziecięcej, jak i poważniejszej - młodzieżowej. Meble te będą też odpowiednie zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. A jeśli nastolatek koniecznie będzie chciał je wymienić, uniwersalny kształt i kolor mebli sprawi, że sprawdzą się one również w salonie, czy w sypialni rodziców. Możliwości są praktycznie nieograniczone!SNOW

Meble funkcjonalne: o czym pamiętać, co przewidzieć?

Meble segmentowe świetnie sprawdzają się w małych wnętrzach, a takie są często pokoje dzieci. Ponadto łatwo możemy zmieniać ich zastosowanie wraz ze zmieniającymi się potrzebami młodych lokatorów. Przykładowo, elementy kolekcji SNOW z oferty FORTE można zestawiać na wiele sposobów. Nieograniczone możliwości aranżacyjne wolnostojących komód, szaf czy biurek doskonale wpisują się w zmienną naturę nastolatków. Gdy nie dysponujemy przesadnie dużą powierzchnią pokoju, zdecydujmy się na meble jak najbardziej pojemne i funkcjonalne. Stąd lepsze będzie łóżko, które można wyposażyć w funkcjonalną szufladę na pościel (np. z kolekcji SNOW czy LIBELLE z oferty FORTE), a biurko z dodatkową szafką oraz szufladą na zeszyty i niezbędne przybory szkolne. W utrzymaniu porządku w pokoju nastolatka z pewnością pomoże dobrze zorganizowana szafa. Jeśli nie zmieści się trzydrzwiowa (z dodatkową bieliźniarką), to przynajmniej dwudrzwiowa jest tu niezbędna. Z otwartych regałów można zbudować małą biblioteczkę.

Postaw na jakość!

Trwałe i dobrej jakości meble młodzieżowe zapewnią komfort użytkowania przez kilka lat. Wybierając meble do pokoju dziecka i nastolatka koniecznie należy zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. Do pokoju młodego człowieka warto wybierać meble wykonane z płyty laminowanej lub MDF, jak np. kolekcje SNOW czy LIBELLE. Będą trwalsze i bardziej wytrzymałe. Dodatkowo są one odporne na zarysowania i odbarwienia, co jest szczególnie ważne przy meblach dla młodszych dzieci.FORTE LIBELLE 2

Kolor mebli: czy ma znaczenie?

Neutralna kolorystyka mebli często mylnie kojarzona jest z nudną lub "zbyt zwyczajną" do dziecięcego wnętrza. Nic bardziej mylnego! Jednolity kolor mebli modułowych gwarantuje pełnię swobody w aranżacji. Przykładowo białe meble SNOW z oferty FORTE stanowią jedną z bardziej uniwersalnych baz do dekoracji ścian (kolorowa tapeta na wybranej ścianie, plakaty ulubieńców czy tablica magnetyczna), okna (wzorzyste zasłony nadające kolorystyczny motyw przewodni wnętrzu), podłogi (wielokolorowe wykładziny czy dywany). Budując klimat wnętrza dodatkami i dekoracjami, w łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie zaaranżować zupełnie inną przestrzeń z wykorzystaniem tych samych mebli. Bez dużych nakładów finansowych przeprowadzimy metamorfozę pokoju, np. z pokoju małego ucznia w pokój poważnego nastolatka.

Spersonalizowane meble dziecięce: naklejki na meble

Pokój dziecka rośnie razem z nim. Zmienia się tak szybko, jak jego lokator. Warto o tym pamiętać wybierając nie tylko meble, ale i wszelkie dekoracje. Aranżacja może również pomóc w rozwoju intelektualnym dzieci, rozwijać zmysł estetyczny, wyobraźnię czy hobby. Dekoracyjne naklejki na meble, którymi można nadać dekorowanym meblom spersonalizowany charakter, to jedno z bardziej kreatywnych rozwiązań do pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Również pomogą ukryć ewentualne drobne zniszczenia mebla, zarysowania czy obicia powstałe podczas codziennej zabawy. Różnorodność wzorów naklejek, zarówno rysunkowych postaci leśnych zwierząt, jak i bardziej buntowniczych haseł na ścianę lub mebel pozwoli dopasować je do stylu i charakteru wnętrza zgodnego z wiekiem dziecka.

Sprawdź: wszystkie kolekcje mebli z oferty FORTE >>>