Aby urządzić stylowy pokój dziecięcy wystarczy dobrać odpowiednie meble. To naprawę bardzo proste. Jeśli dobrze rozplanujemy przestrzeń, bez trudu zmieścimy wszystkie dziecięce akcesoria: szafę, łóżko, stolik, szafki i biurko. 

Szafa w pokoju dziecka na lata

Dobra szafa, to taka, która raz wstawiona do pokoju dziecięcego będzie służyć przez lata i nie trzeba będzie jej wymieniać co roku. Szafa w pokoju dziecka powinna dawać się wewnętrznie przebudowywać. Idealna będzie szafa z możliwością regulacji wysokości drążka na ubrania, by nadążyć za rosnącymi dziećmi, czy szafki, z których można zdemontować stół do przewijania w momencie, gdy nasze dzieci wyrosły już z pieluch i jeszcze wysuwane kosze, które sa przydatne do przechowywania zabawek, a potem ubrań.

Kolorowe fronty, uatrakcyjnią i rozweselą dziecięcy pokój. Drzwi szafy mogą być wytapetowane, oklejone zdjęciami lub inną grafiką wydrukowaną na wielkoformatowej folii.

Meble dla dzieci: pojemna szafa w pokoju dziecka

Szafa wnękową, zajmującą całą ścianę, ale tak aby wyglądała na mebel dziecięcy. Pojemna szafa z dużą liczbą schowków pomaga utrzymać porządek. W szafie wnękowej ustawionej w pokoju dziecięcym musi znaleźć się miejsce na ubrania, zabawki, książki, sprzęt sportowy.