Łożko domek to mebel, które twoje dziecko będzie uwielbiać. A my podpowiadamy, jak zrobić pomysłowe łóżko dla dzieci, które będzie dobrym miejscem i do spania, i do zabawy. Jego wykonanie nie jest trudne. Drewniana rama łóżka pomalowana na czarno wygląda bardzo efektownie. Taki mebel stanie się ozdobą pokoju i ulubionym miejscem malucha, kreatywnie wpłynie na rozwój dziecka. Po pierwsze kup wygodny, pełnowymiarowy materac, który będzie służył dziecku przez kilka lat. Po drugie, zabierz się do projektowania ramy łóżka w kształcie domku.

Twoje dziecko spędza w pokoju pół doby. Zadbaj, by oddychało na zdrowie!

.. Inteligentne oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Poznaj popularne modele >>

..  Pokój dziecka – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>

Łóżko domek: rama

Wymiary konstrukcji łóżka dla dzieci dostosuj do wielkości materaca: do jego powierzchni dodaj grubość drewnianych listew, z których zbudujesz szkielet. Ważne, żeby listwy były wystarczająco solidne, tak by dziecko ich nie mogło złamać swoim ciężarem. Kształt i wysokość domku (ramy łóżka) to kwestia indywidualnych pomysłów i potrzeb. Listwy możesz poprzycinać samodzielnie albo zamówić przycięte w markecie budowlanym lub tartaku.

..  Jak urządzić pokój dla niemowlaka? Porady i ZDJĘCIA >>>

Łóżko domek: potrzebne materiały

Do wykonania najprostszego domku (bez balustrady i dachu) potrzebujesz:

  • pięciu listew o długość równej długości materaca,
  • dwóch lub czterech o długości równej szerokości materaca,
  • czterech odpowiadających wysokości domku bez dachu,
  • czterech przyciętych pod kątem 45 stopni do stworzenia dachu.

Zobacz polecane przez nas produkty:

Jak zrobić łóżko domek? Instrukcja DIY

Wszystkie listwy zeszlifuj, by nie wystawały z nich drzazgi. Listwy należy ze sobą solidnie połączyć, dlatego prócz dużych wkrętów wyposaż się w klej do drewna. Jeśli podejrzewasz, że konstrukcja łóżka dla dziecka może nie wytrzymać szaleństw twojej pociechy, wzmocnij ją kątownikami. Po skręceniu konstrukcji łóżka możesz ją pomalować farbą do drewna. Pozostaw do wyschnięcia, włóż materac do środka i łóżko dla dziecka gotowe!

Twoje dziecko spędza w pokoju pół doby. Zadbaj, by oddychało na zdrowie!

.. Inteligentne oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Poznaj popularne modele >>

 

Pokoje dziecięce - inspirujące ZDJĘCIA

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dziecka? Łóżko domek to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Dziecko może spać np. w zamku albo w kajucie kapitana statku! W naszych galeriach zdjęć znajdziesz moc inspiracji, jak zaaranżować idealną przestrzeń dla malucha.