Podpowiadamy jak zrobić pomysłowe łóżko dla dzieci, które będzie miejsce do spania i zabawy. Jego wykonanie nie jest trudne. Drewniana rama łóżka pomalowana na czarno wygląda bardzo efektownie. Taki mebel stanie się ozdobą pokoju i ulubionym miejscem malucha, kreatywnie wpłynie na rozwój dziecka. Po pierwsze kup wygodny, pełnowymiarowy materac, który będzie służył dziecku przez kilka lat. Następnie zabierz się za projektowanie ramy łóżka.

Łóżko dla dzieci: jak zrobić

Wymiary konstrukcji łóżka dla dzieci dostosuj do wielkości materaca: do jego powierzchni dodaj grubość drewnianych listew, z których zbudujesz szkielet. Ważne, żeby listwy były wystarczająco solidne, by dziecko ich nie mogło złamać swoim ciężarem. Kształt i wysokość domku (ramy łóżka) to kwestia indywidualnych pomysłów i potrzeb. Listwy możesz poprzycinać samodzielnie albo zamówić przycięte w markecie budowlanym lub tartaku. Do wykonania najprostszego domku (bez balustrady i dachu) potrzebujesz:

  • pięciu listew o długość równej długości materaca,
  • dwóch lub czterech o długości równej szerokości materaca
  • czterech odpowiadających wysokości domku bez dachu
  • czterech przyciętych pod kątem 45 stopni do stworzenia dachu

Wszystkie listwy zeszlifuj, by nie wystawały z nich drzazgi. Listwy należy ze sobą solidnie połączyć, dlatego prócz dużych wkrętów wyposaż się w klej do drewna. Jeśli podejrzewasz, że konstrukcja łóżka dla dziecka może nie wytrzymać szaleństw twojej pociechy, wzmocnij ją kątownikami. Po skręceniu konstrukcji łóżka możesz ją pomalować farbą do drewna. Pozostaw do wyschnięcia, włóż materac do środka i łóżko dla dziecka gotowe!