Kolorowe meble młodzieżowe – kreatywna aranżacja pokoju nastolatka

Prywatna strefa relaksu, nauki i rozrywki – taki powinien być pokój młodzieżowy. Ważne są odpowiednio dobrane meble, tak by zapewnić wygodę podczas wszystkich tych aktywności. Pamiętajmy też o mocy kolorów, które mogą dodawać energii, a także pobudzać mózg do kreatywnej pracy. Sprawdź, na jakie meble młodzieżowe warto zwrócić uwagę. Prezentujemy estetyczne i praktyczne modele w sam raz dla nastolatka.

Kolorowe meble młodzieżowe
Kolorowe meble młodzieżowe
Kolorowe meble młodzieżowe
Kolorowe meble młodzieżowe
Kolorowe meble młodzieżowe

Ważna rola kolorów w pokoju młodzieżowym

Odrabianie prac domowych zajmuje gimnazjaliście i licealiście średnio aż cztery godziny dziennie. Do tego dochodzi np. rozrywka przy komputerze – można założyć, że to podobna ilość czasu. A to oznacza, że przez co najmniej kilka godzin nastolatek tkwi w swoim pokoju przy biurku! Jeśli dołożymy do tego informację, że podczas niewłaściwego siedzenia obciążenie kręgosłupa może przekroczyć 180 kg (dla porównania: podczas snu zaledwie 30 kg), sprawa staje się poważna. Koniecznie trzeba zapewnić dziecku ergonomiczne miejsce do pracy. Ale wygoda to nie wszystko, liczy się także takie urządzenie pokoju, które będzie pobudzało mózg nastolatka do nauki.

Barwy zimne, takie jak: beżowy, szary, zielony, niebieski, sprzyjają pracy koncepcyjnej, poprawiają koncentrację, wzmagają cierpliwość i wytrwałość w działaniu. Wśród takich barw czujemy się dobrze i swobodnie. Kolor szary w całej gamie odcieni wpływa stymulująco na komórki mózgowe. Kolory ciepłe – jasna zieleń, brąz, beżowy i kremowy, działają pobudzająco, ożywiają, pogodnie nastrajają, zachęcają do działania. Dobrze jest jednak wzbogacić miejsce pracy kolorami, które rozpraszają nudę i monotonię pracy. Są to barwy: czerwona, pomarańczowa i żółta. To kolory przekazujące energię, wesołe i żywe. Należy jednak podejść do tego z rozwagą – nadmiar tych kolorów w pomieszczeniu może rozpraszać uwagę, a nawet irytować.

Postaw na kolor!

 

Wnętrza pokoi dziecięcych i młodzieżowych są idealnym miejscem do zabawy kolorem. Może on pojawić się nie tylko na ścianach i w dodatkach, ale również w postaci kolorowych mebli, takich jak kolekcja Possi i Karet. Kolorowe fronty tchną we wnętrze nowe życie.

 

Joanna Chybowska-Kaczmarek
Dyrektor ds. Zarządzania Produktem w Black Red White

Nowoczesne meble młodzieżowe w różnych barwach

Karet to kolekcja kreatywnych mebli, które świetnie sprawdzają się m.in. w pokoju młodzieżowym. Do wyboru mamy sporo barwnych frontów – uniwersalne białe oraz w dziewięciu innych kolorach na zamówienie. Naturalne odcienie drewna, różne tonacje szarości i błękitu, stonowana zieleń czy wyrazista czerwień pozwalają twórczo podejść do aranżacji pokoju młodzieżowego. W kolekcji Karet znajdziemy aż kilkanaście modułowych elementów, w tym łóżka w trzech wymiarach, szafki nocne czy pakowne szafy i komody. Możemy je swobodnie łączyć wedle uznania.

Inna ciekawa kolekcja, czyli Possi, nigdy nie zmusza do kompromisu. Możesz urządzić dokładnie takie wnętrze, o jakim marzysz. Ty decydujesz, jaki kolor będą miały korpusy, a jaki poszczególne fronty – możesz nawet stworzyć meble wielokolorowe. A wybór jest zdecydowanie szeroki: 2 kolory korpusów, 2 podstawowe kolory frontów oraz 32 dodatkowe kolory frontów. Konfigurator mebli Possi dostępny online pozwala samodzielnie zaprojektować kolorystykę mebli.

A może coś bardziej stonowanego z subtelną kroplą koloru? Te warunki spełnia kolekcja Graphic. Barwę frontów możesz wybrać spośród takich, jak szary wolfram, popiel, biały lustrzany połysk, żółty oraz biały. Na miłośników oryginalnych rozwiązań czekają również fronty pokryte specjalną folią z napisami lub czerwonymi akcentami. Wygląd szafek urozmaicają pomysłowe dwustronne listwy, które można dowolnie odwracać i bawić się wyglądem mebli.

Warto również zwrócić uwagę na modele z kolekcji Caps, w której możemy wybierać kolorystykę uchwytów i dopasować mebel do pokoju chłopca lub dziewczynki. Dostępne są następujące kolory: niebieski, różowy oraz szary.

Artykuł przygotowany we współpracy z Black Red White, www.brw.pl

 

Urządź pokój dziecka z BRW

Ocena: 5
Zdjęcia: mat. pras. Black Red White

POLECANE ARTYKUŁY