Fototapety i tapety dziecięce - jaka fototapeta do pokoju dziecięcego?

Jaką wybrać tapetę do pokoju dziecięcego, aby ożywić wnęterze? Wystarczy fototapeta z bajkowym motywem lub rolka kolorowej tapety dziecięcej na jednej ze ścian. Twoje dziecko będzie zachwycone! Zobacz nasze PROPOZYCJE na dekoracje ścian w pokoju dziecka.

Fototapety i tapety dla dzieci
Fototapety i tapety dla dzieci
Fototapety i tapety dla dzieci
Fototapety i tapety dla dzieci
Fototapety i tapety dla dzieci

Motyw fototapety do pokoju dziecięcego lub wzór tapety dziecięciej dobierz razem z dzieckiem, dopasowując je do jego wieku i zainteresowań. Pamietaj, że malcy lubią intensywne kolory, jeśli więc zdecydujesz się na takie, zadbaj o to, by meble w pokoju dziecięcym były w spokojniejszych barwach. Aranżacja pokoju dziecięcego nie może być męcząca. Trzeba zadbać o spójny wystrój. Pokój dziecięcy i tak jest kolorowy, bo ma dużo zabawek.

Ale dzieci lubią kolory. Wybór farby do malowania ścian jest najczęstszym problemem, dzieci chcą mocne kolory ścian, my raczej próbujemy przewalczyć stonowane. Jeśli chcecie postawić na dekoracje ścian w pokoju dziecięcym pomyślcie o wyborze fototapety lub tapety. Wzór może być inensywny, pod warunkiem że tapeta dziecięca będzie zdobić wybraną jedną ścianę lub jej fragment. Wszystkich ścian nie polecamy pokrywać tapetą, ponieważ taka aranżacja pokoju dziecięcego może być zbyt męcząca.

 

Sprawdź też:

Jak urządzić pokój dziecięcy w zgodzie z zainteresowaniami dziecka?>>>

Pokój dziecka w zdecydowanych barwach>>>

Pomysły na ściany w pokoju dziecka: tapety, naklejki, kolory ścian

Fototapety i tapety w pokoju dziecięcym mają tę zaletę, że pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz także ochronną - doskonale zabezpieczają ściany przed brudzeniem się (nie trzeba nikogo przekonywać, że w pokoju dziecięcym ma to istotne znaczenie). Fototapety i winylowe tapety dla dzieci można zmywać wilgotną gąbką albo ściereczką. Warto więc taką dekorację wykorzystać na ścianie nad łóżkiem - dziecko będzie mogło się swobodnie o nią opierać (nie przyprawiając rodziców o stres wizją ciągłego malowania) albo w równie narażonym na zabrudzenie kąciku do zabawy.

Jak stosować tapety w pokoju dziecięcym

Fototapeta lub tapeta dla dzieci może zajmować przestrzeń całej ściany – od podłogi do sufitu. Podpowiadamy także tańsze, a równie efektowne rozwiązanie do pokoju dziecięcego (teraz zresztą bardzo modne) - jeden bryt tapety naklejony na fragmencie ściany pionowo bądź w poziomie – podobnie jak boazeria. Wtedy można krawędź tapety dla dzieci wykończyć ozdobną listwą z tworzywa sztucznego (kupisz taką w każdym supermarkecie budowlanym) czy bordiurą - dekoracyjnym wąskim pasem tapety. Jeśli zostaną ci resztki tapety, można nimi okleić np. drzwi szafki lub szuflady komody albo zrobić z resztek okładki zeszytów.

Dodatki w gwiazdy do pokoju dziecka
camera

Dodatki dekoracyjne do pokoju dziecka: pomysły na dziecięce wnętrze

Autor: Dekoria

LISTA ZAKUPÓW

Kwiatowy wzór w pokoju dziewczynki
camera

Wzorzyste dodatki do pokoju dziecka: sposoby na ładny pokój dziecięcy

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Łukasz Kozyra, Mariusz Bykowski, Marcin Czechowicz, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY