Białe biurko dla dziewczynki dobrze sprawdzi się zarówno w pokoju małej księżniczki pierwszoklasistki, jak i nastolatki. Białe meble w pokoju ucznia nadadzą mu delikatnego i nieco romantycznego charakteru.

Białe biurko dla dziewczynki: jak wybrać?

Wybierając pierwsze biurko dla dziewczynki – albo chłopca – zwykle kupujemy je dla pierwszoklasisty. Dziecko ma wówczas 6 lat i około 115-125 cm wzrostu. Dlatego wielkość biurka powinna być dostosowana do wysokości dziecka – czyli odpowiednie biurko będzie miało ok. 55 cm wysokości. Biurka dla dzieci nie musi być jednak duże – wystarczy blat biurka głęboki na 50 cm i szeroki na 60-75 cm – biurko będzie służyło głównie jako stolik do pisania i rysowania, ale dobrze jeśli będzie posiadało regulację.

Białe biurko dla dziewczynki: pokój nastolatki

W przypadku dziewczynki starszej, białe biurko również będzie doskonałym wyborem. Podczas jego wybierania należy się kierować wyłącznie kryterium wygody. Biurko warto wypróbować już w sklepie i sprawdzić, czy siedząc przy nim zarówno kąt między ramieniem a przedramieniem oraz kąt między podudziem a łydką są kątami prostymi.

Białe biurko dla dziewczynki dopasujemy do reszty mebli w pokoju ucznia. Białe biurko może nawiązywać do jasnej aranżacji, albo stanowić dla niej ciekawy, biały kontrast. Zobacz w galerii pomysły na ciekawe aranżacje pokoju dziewczynki z białym biurkiem!