Urządzamy » Aranżacja wnętrz » Feng shui w mieszkaniu » Feng Shui w domu. ZASADY FENG SHUI, które pomogą zdobyć bogactwo feng shui, feng shui pieniądze, feng shui w domu, zasady feng shui, FENG SHUI SIATKA BAGUA, FENG SHUI KOLORY, feng shui w domu, feng shui w mieszkaniu, FENG SHUI ZASADY, feng shui wnętrza, feng shui w

Feng Shui w domu. ZASADY FENG SHUI, które pomogą zdobyć bogactwo

Feng Shui w domu lub mieszkaniu pomoże zdobyć bogactwo? Poznaj zasady, kolory feng shui i dowiedz się, jak utrzymać bogactwo i powodzenie! Dlaczego według feng shui warto mieć w domu akwarium. Feng shui w domu: co zapewni nam pieniądze.
feng shui

Zgodnie z filozofią feng shui, najpierw należy zadbać o równowagę i harmonię. Pieniądze same nie spadną nam z nieba, trzeba mieć jakiś pomysł na ich zdobycie, być może poza domem Bogactwa w siatce Ba Gua należałoby także sprawdzić domy Drogi Życiowej, Pomocnych Przyjaciół, Kariery i Reputacji.

Zasady feng shui w domu: pieniądze

W każdym razie Dom Bogactwa, czyli strefa odpowiedzialna za nasze finanse znajduje się w lewym górnym rogu domu. Najlepiej porządnie zmierzyć mieszkanie, zrobić odpowiedni plan na kartce i na niego nałożyć zarys siatki Ba Gua. Wtedy precyzyjnie określimy, który to obszar w domu zgodnie z zasadami feng shui odpowiada za bogactwo.

ZOBACZ TEŻ: Feng shui w domu - ZDROWIE, PIENIĄDZE: podpowiadamy jak zyskać zdrowie

Feng Shui: zacznij od porządków

Jak zwykle pierwszym zadaniem do wykonania, jeśli chodzi o zasady feng shui w domu, są porządki – zarówno te usuwające brud, jak i te segregujące przedmioty. Według feng shui porządek w domu, to także porządek w życiu. A dopiero w uporządkowanym życiu można dokonywać zmian na lepsze.

Feng shui w domu: akwarium

Według zasad feng shui jednym z najsilniejszych remediów będzie w tym wypadku akwarium. Woda w feng shui to wielka energia, dlatego nie powinno się stawiać akwarium w sypialni, bo w sypialni mamy odpoczywać. Oczywiście akwarium musi być czyste i zadbane – zapuszczone, brudne, pełne glonów i z zabiedzonymi rybkami na pewno nie zadziała dobrze. Ważnym elementem są też same ryby – w naszej szerokości geograficznej i przystępne cenowo będą tzw. złote rybki, czyli karasie. Powinno być ich 9.
Jeżeli nie możemy lub nie chcemy mieć akwarium, można powiesić obraz przedstawiający wodę, byle płynącą – najlepiej rzekę lub wodospad. Można też powiesić/postawić figurki złotych rybek, namalowane, czy ulepione.

Feng shui: zadbaj o remedia

Bardzo popularnym w Chinach symbolem powodzenia i sukcesu jest figurka trójnogiej żaby, ale jedynie wówczas, gdy spełnia określone warunki. Przede wszystkim musi być to żaba trójnożna, z zaznaczonym na grzbiecie układem siedmiu planet. Po obu jej stronach powinny wisieć sznury, na których wiąże się po sześć monet. Zwykle trzyma też w paszczy monetę. Żaby żyją na ziemi, zatem figurek tego zwierzęcia nie należy umieszczać wysoko - najlepiej, gdy trójnożna żaba znajduje tuż nad ziemią, ale nie bezpośrednio na ziemi. Żaba nie może być skierowana pyskiem w kierunku drzwi, tak by powodzenie nie uciekało.


Inne znane remedia feng shui to: popularna i w Polsce roślina - drzewko szczęścia, trzy chińskie monety przewiązane czerwoną wstążką, monety w szklanym naczyniu, ważnym narzędziem – można je powiesić, włożyć do teczki z umowami, czy rachunkami albo trzymać w portfelu.


Portfel to też ważne narzędzie feng shui– nie wolno trzymać w nim żadnych rachunków i paragonów, powinno się trzymać tylko pieniądze. Jako talizman można – poza monetami chińskimi – włożyć też łuski wigilijnego karpia.

Zobacz również

To co nas otacza odzwierciedla stan naszego umysłu. - http://bogactwo.netinvest.pl/

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Feng shui w mieszkaniu: FENG SHUI SYPIALNIA - Poradnik KROK po KROKU
Feng shui w mieszkaniu: FENG SHUI SYPIALNIA - Poradnik KROK po KROKU

Sypialnia to bardzo ważne miejsce w naszym domu. Według feng shui każde ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Feng shui sypialnia. Jak urządzić sypialnię według feng shui NAJWAŻNIEJSZE ZASADY
Feng shui sypialnia: poznaj zasady urządzania wnętrza. Wystrój sypialni zgodny z feng shui ma wpływ ...
Feng shui w domu: aranżacja pokoju dziecięcego według zasad feng shui
Feng shui w pokoju dziecka: poznaj zasady. Feng shui to wywodząca się ze starożytnych Chin ...
Feng shui w ogrodzie. Poznaj zasady feng shui
Feng shui to starożytna wiedza na temat planowania przestrzeni mieszkalnej. Feng shui w ogrodzie: podpowiadamy ...
Czy biała sypialnia będzie zmysłowa?
Witam, jestem na etapie poszukiwań wyposażenia sypialni. Najchętniej urządziłabym ją w bieli - szafa pełen połysk, łózko tapicerowane...
Monika Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13599 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nowoczesną łazienkę z umywalką podwójną

  Umywalka podwójna zrealizowana na wymiar przez manufakturę Luxum, z szufladami obłożonymi naturalnym fornirem. Taką umywalkę łatwo jest dostosować do wnęk i na potrzeby konkretnego miejsca.

 • Umywalka, ceramika, wanna

  Witam, chciałbym przedstawić mój pomysł na wyposażenie łazienki w tak modny sposób jakim jest beton architektoniczny przy nowych trendach ma to innowacyjne zastosowanie.

 • Mój pomysl na toaletkę

  Nowoczesna toaletka MAKEUP do mieszkania w stylu LOFT. Jako blat zostało wykorzystanie szkło. Toaletka z betonu architektonicznego, całość stanowi napis MakeUp. Zdjęcie wykonane w dopiero urządzanym mieszkaniu.