Urządzamy » Aranżacja wnętrz » Feng shui w mieszkaniu » Feng Shui w domu. ZASADY FENG SHUI, które pomogą zdobyć bogactwo feng shui, feng shui pieniądze, feng shui w domu, zasady feng shui, FENG SHUI SIATKA BAGUA, FENG SHUI KOLORY, feng shui w domu, feng shui w mieszkaniu, FENG SHUI ZASADY, feng shui wnętrza, feng shui w

Feng Shui w domu. ZASADY FENG SHUI, które pomogą zdobyć bogactwo

Feng Shui w domu lub mieszkaniu pomoże zdobyć bogactwo? Poznaj zasady, kolory feng shui i dowiedz się, jak utrzymać bogactwo i powodzenie! Dlaczego według feng shui warto mieć w domu akwarium. Feng shui w domu: co zapewni nam pieniądze.
feng shui

Zgodnie z filozofią feng shui, najpierw należy zadbać o równowagę i harmonię. Pieniądze same nie spadną nam z nieba, trzeba mieć jakiś pomysł na ich zdobycie, być może poza domem Bogactwa w siatce Ba Gua należałoby także sprawdzić domy Drogi Życiowej, Pomocnych Przyjaciół, Kariery i Reputacji.

Zasady feng shui w domu: pieniądze

W każdym razie Dom Bogactwa, czyli strefa odpowiedzialna za nasze finanse znajduje się w lewym górnym rogu domu. Najlepiej porządnie zmierzyć mieszkanie, zrobić odpowiedni plan na kartce i na niego nałożyć zarys siatki Ba Gua. Wtedy precyzyjnie określimy, który to obszar w domu zgodnie z zasadami feng shui odpowiada za bogactwo.

ZOBACZ TEŻ: Feng shui w domu - ZDROWIE, PIENIĄDZE: podpowiadamy jak zyskać zdrowie

Feng Shui: zacznij od porządków

Jak zwykle pierwszym zadaniem do wykonania, jeśli chodzi o zasady feng shui w domu, są porządki – zarówno te usuwające brud, jak i te segregujące przedmioty. Według feng shui porządek w domu, to także porządek w życiu. A dopiero w uporządkowanym życiu można dokonywać zmian na lepsze.

Feng shui w domu: akwarium

Według zasad feng shui jednym z najsilniejszych remediów będzie w tym wypadku akwarium. Woda w feng shui to wielka energia, dlatego nie powinno się stawiać akwarium w sypialni, bo w sypialni mamy odpoczywać. Oczywiście akwarium musi być czyste i zadbane – zapuszczone, brudne, pełne glonów i z zabiedzonymi rybkami na pewno nie zadziała dobrze. Ważnym elementem są też same ryby – w naszej szerokości geograficznej i przystępne cenowo będą tzw. złote rybki, czyli karasie. Powinno być ich 9.
Jeżeli nie możemy lub nie chcemy mieć akwarium, można powiesić obraz przedstawiający wodę, byle płynącą – najlepiej rzekę lub wodospad. Można też powiesić/postawić figurki złotych rybek, namalowane, czy ulepione.

Feng shui: zadbaj o remedia

Bardzo popularnym w Chinach symbolem powodzenia i sukcesu jest figurka trójnogiej żaby, ale jedynie wówczas, gdy spełnia określone warunki. Przede wszystkim musi być to żaba trójnożna, z zaznaczonym na grzbiecie układem siedmiu planet. Po obu jej stronach powinny wisieć sznury, na których wiąże się po sześć monet. Zwykle trzyma też w paszczy monetę. Żaby żyją na ziemi, zatem figurek tego zwierzęcia nie należy umieszczać wysoko - najlepiej, gdy trójnożna żaba znajduje tuż nad ziemią, ale nie bezpośrednio na ziemi. Żaba nie może być skierowana pyskiem w kierunku drzwi, tak by powodzenie nie uciekało.


Inne znane remedia feng shui to: popularna i w Polsce roślina - drzewko szczęścia, trzy chińskie monety przewiązane czerwoną wstążką, monety w szklanym naczyniu, ważnym narzędziem – można je powiesić, włożyć do teczki z umowami, czy rachunkami albo trzymać w portfelu.


Portfel to też ważne narzędzie feng shui– nie wolno trzymać w nim żadnych rachunków i paragonów, powinno się trzymać tylko pieniądze. Jako talizman można – poza monetami chińskimi – włożyć też łuski wigilijnego karpia.

Zobacz również

To co nas otacza odzwierciedla stan naszego umysłu. - http://bogactwo.netinvest.pl/

oceń:

lubię

0%

nie lubię

0%

Przeczytaj też:
Feng shui w mieszkaniu: FENG SHUI SYPIALNIA - Poradnik KROK po KROKU
Feng shui w mieszkaniu: FENG SHUI SYPIALNIA - Poradnik KROK po KROKU

Sypialnia to bardzo ważne miejsce w naszym domu. Według feng shui każde ...

zobacz więcej
WARTO PRZECZYTAĆ
Feng shui sypialnia. Jak urządzić sypialnię według feng shui NAJWAŻNIEJSZE ZASADY
Feng shui sypialnia: poznaj zasady urządzania wnętrza. Wystrój sypialni zgodny z feng shui ma wpływ ...
Feng shui w domu: aranżacja pokoju dziecięcego według zasad feng shui
Feng shui w pokoju dziecka: poznaj zasady. Feng shui to wywodząca się ze starożytnych Chin ...
Feng shui w ogrodzie. Poznaj zasady feng shui
Feng shui to starożytna wiedza na temat planowania przestrzeni mieszkalnej. Feng shui w ogrodzie: podpowiadamy ...
Aranżacja łazienki: pomoc w urządzaniu
Dzień dobry, Jestem w trakcje urządzania mojej pierwszej łazienki :). Moja łazienka nie jest zbyt duża, a chciałabym, aby była...
Nina Korzec-Molenda Bezpłatne porady wnętrzarskie
SĄ Z NAMI
wszyscy użytkownicy: 13107 osób
 • zobacz wszystkie wpisy
 • załóż bloga
 • Pomysł na nową lodówkę :)

  Naklejka samoprzylepna jest produkowana z folii samoprzylepnej, która jest popularnym materiałem odpornym na wodę. Dobrze aplikuje się ją na gładkie powierzchnie metodą na mokro i na sucho; świetnie oddaje kolory obrazu. Folia oferowana jest w wersji matowej...

 • Pomysł na "nową" szafę :)

  Miałam starą szafę a chciałam żeby była szałowa, żeby każdy gość w moim domu przy wejściu mówił "łał.. " . :) Tym razem również skorzystałam z pomocy firmy Magic & Style, którzy pomogli mi wybrać wzór. Zobaczcie sami jak ślicznie wygląda teraz moja szafa w...

 • Mega modny wazon z filcu

  Z filcu można zrobić wszystko - jestem tego absolutną propagatorką! Tym razem pokażę jak zrobić w bardzo prosty sposób wazon z filcu. więcej na moim blogu tutaj: http://sandrynka.blogspot.com/2014/12/czwartkowa-aranzacja-stou_4.html ps. nie nadaje się do...