Sofa – królowa salonu. Jak wybrać ładną i praktyczną sofę do pokoju dziennego?

Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że sercem salonu jest sofa. Musi być dopasowana do wielkości wnętrza i jego charakteru. Wybierając sofę, pamiętajmy o jej funkcjonalności oraz oczywiście o efektownym wyglądzie.

Wybieramy sofę do salonu
Wybieramy sofę do salonu
Wybieramy sofę do salonu
Wybieramy sofę do salonu
Wybieramy sofę do salonu

Wybór sofy jest jednym z czynników, które zdecydują o charakterze salonu. To miejsce, gdzie wypoczywamy po długim dniu i spędzamy leniwe weekendy. Komfort i wygoda stanowią najważniejsze aspekty aranżacji.

Jaka sofa do salonu? Różne formy i funkcje

Sofa idealna, czyli jaka? To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadajemy sobie przed dokonaniem zakupu. Odpowiedź nigdy nie jest prosta i jednoznaczna. Przed zakupem warto zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami, potrzebami, nawykami oraz stylem życia.

Często zdarza się też, że nie mamy wystarczająco miejsca w salonie, by zdecydować się na dużą, komfortową sofę czy przestronny narożnik, na którym swobodnie rozgości się wiele osób. Jak zatem wygodnie, a przy tym estetycznie urządzić strefę wypoczynku? Z pomocą przychodzą sofy modułowe, które pozwalają stworzyć wypoczynek na miarę indywidualnych potrzeb.

 Sofa – królowa salonu

Klasyczna szara sofa Berber pasuje do wnętrz w różnych stylach

Fot. MTI-Furninova, serwis prasowy

Dzięki modułowej konstrukcji meble wypoczynkowe pozwalają na wyjątkowo elastyczną aranżację przestrzeni. Poszczególne elementy można bowiem dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc w pełni spersonalizowaną sofę czy narożnik, dopasowane i do potrzeb domowników, i do wielkości wnętrza. Dzięki temu zaaranżujemy zarówno przestronny salon w mieszkaniu, jak i kawalerkę. Co więcej, poszczególne moduły możemy ustawiać pojedynczo, np. w funkcji pufa. Pozwala to w każdej chwili zmienić wystrój salonu. Całość dopełniają poduszki siedzisk z funkcją zapamiętywania ulubionej pozycji siedzącego. Dodatkowo fabryczne pokrycie poduszek do siedzenia można zdejmować i prać. Dzięki temu nawet jasną sofę będziemy mogli łatwo utrzymać w czystości.

 Sofa – królowa salonu

Sofa modułowa (na zdj. Cartago) pozwala kreatywnie urządzić wnętrze bez względu na jego metraż

Fot. MTI-Furninova, serwis prasowy

Łóżko i sofa w jednym

Jeśli salon staje się od czasu do czasu sypialnią, najlepiej wybrać sofę z funkcją spania. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często przyjmujemy gości. Nowoczesne sofy zapewniają odpowiedni komfort spania i są bardzo łatwe w obsłudze.

 Sofa – królowa salonu

Sofa z funkcją spania, czyli wygodny mebel dwa w jednym

Fot. MTI-Furninova, serwis prasowy

Na sofę rozkładaną z funkcją spania warto zdecydować się także w bardzo małym mieszkaniu, w którym trudno zaplanować oddzielną sypialnię albo aneks sypialniany. Łącząc dwie funkcje mebla, czyli dzienną i nocną, zaoszczędzimy przy okazji sporo miejsca na inne meble oraz dodatkowe wyposażenie wnętrza.

Ocena: 5
Zdjęcia: MTI-Furninova, serwis prasowy Źródło: http://www.urzadzamy.pl/salon/meble-i-dodatki/skandynawska-elegancja-szykowne-meble-tapicerowane-sofy-fotele-lozka,4_17754.html

POLECANE ARTYKUŁY