Materac jako produkt medyczny. Dlaczego warto zadbać o dobry sen?

Przesypiamy około jednej trzeciej życia. Podczas snu dokonuje się wieloraka regeneracja organizmu. Udowodniono, że dobrze dopasowany materac dobrej jakości jest w stanie przyczynić się do poprawy naszego zdrowia. Co oznacza dobry materac?

Dobry materac gwarantem zdrowia
Pokrowiec Merced
Materac hybrydowy Hilding
Przekrój materaca SleepMed
Materace Sleepmed

Jakie są cechy dobrego materaca? Dobre podparcie

Zdrowy materac to przede wszystkim taki, który zapewnia dopasowane do naszej wagi podparcie. Spanie na zbyt twardym lub zbyt miękkim materacu obciąża kręgosłup i mięśnie głębokie, prowadząc do dolegliwości bólowych i kontuzji.

Zaawansowane modele materaców będą cechowały się podziałem na różne strefy podparcia, które uwzględniają wagę poszczególnych części ciała. Przykładem takiego rozwiązania są materace marki SleepMed, podzielone na siedem stref o różnej twardości.

Ortopedyczne właściwości

 

Jeśli po przebudzeniu odczuwasz dolegliwości bólowe, sztywność bądź dyskomfort to znak, że należy wymienić materac. Na bazie własnych doświadczeń z materacami SleepMed polecam je wielu moim pacjentom, którzy wracają do mnie z informacją o poprawie jakości codziennego funkcjonowania. Wynika ona z odpowiedniej regeneracji, jaką zapewnia im spokojny sen na materacach tej marki. Po położeniu się na nich czujemy jak nasze ciało zatapia się na pewną głębokość, a pianka dopasowuje się do poszczególnych jego elementów zapewniając błogie uczucie rozluźnienia.

 

Dr n. med. Tomasz Chomiuk

Fizjoterapeuta, założyciel Mobilemed – ogólnopolskiej sieci mobilnych fizjoterapeutów.

Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ekspert w zakresie regeneracji sportowej i ergonomii.

Komfort termiczny

Kolejną kluczową kwestią, która sprawia, że materac jest zdrowy, jest komfort termiczny, jaki zapewnia. Sen jest przyjemniejszy i zdrowszy, jeśli ciepło, które produkuje nasze ciało podczas snu, jest skutecznie odprowadzane na zewnątrz. To sam dotyczy przy okazji wilgoci.

Materace wyposażone w zaawansowany system dystrybucji ciepła nie tylko zapewnią przyjemniejszą temperaturę przez całą noc, lecz także dłużej zachowają pierwotne właściwości.

Zastosowana w materacach marki SleepMed technologia Airforce zapewnia najwyższy komfort termiczny użytkownikom materaca. Airforce to specjalna wielostrefowa technologia nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Ruchy ciała śpiącego wypychają gorące, wilgotne powietrze i wprowadzają do środka świeże.

 Przekrój materaca SleepMed

Fot. mat. pras. Sleepmed

Higiena – klucz do zdrowego materaca

Trzecim aspektem, na który musimy zwrócić uwagę przy wyborze materaca, są zagadnienia higieny. W utrzymaniu higienicznego materaca pomagają wspomniane technologie termiczne, ale to nie wszystko. Kluczowy jest pokrowiec.

Materace SleepMed wyposażone są w pokrowce Merced, które możemy zdjąć i wyprać nawet w temperaturze 60°C. To podstawa, która sprawia, że dbanie o higienę materaca jest niezwykle proste. Nie zawierają także naturalnej przędzy, co utrudnia rozwój bakterii i roztoczy

Pokrowce Merced wspierają także wspomniane wyżej aspekty materaców SleepMed: bliski kontakt dzianiny z materacem zapewnia lepsze podparcie, jest także materiałem dobrze oddychającym.

Zobacz, co polecamy:

Tak, jak lubisz – pianka czy materac?

W ofercie marki SleepMed znajdziemy szeroki wybór materaców różnego rodzaju. Seria Standard to materace złożone z różnej twardości pianek VPPHR i pianki VitaRest. Dostępne są w trzech rozmiarach 20 cm, 23 cm i 27 cm.

Dla preferujących sprężyny – seria Hybrid – inteligentne połączenie siedmiostrefowej sprężyny kieszeniowej typu Multi i zaawansowanego zestawu pianek. Dostępne rozmiary to 23 cm i 27 cm.

Dla wymagających dostępna jest także seria Plus, w której zastosowano piankę termiczną Celsius. Rozmiary: 25 cm, 27 cm i 29 cm.

Ocena: 5
Zdjęcia: Serwis prasowy Hilding Anders

POLECANE ARTYKUŁY