Festiwal Otwarte Mieszkania już po raz drugi! Zajrzyj do pięknych wnętrz

 Festiwal Otwarte Mieszkania

Fot. Jacek Smoter

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie to unikatowe wydarzenie, podczas którego wyjątkowe wnętrza są otwierane oraz udostępniane do zwiedzania. Co więcej, można poznać ich właścicieli i projektantów. W tym roku Festiwal w Krakowie to dwa majowe weekendy: 12-13 oraz 19-20 maja.

Obejrzyj wnętrza niedostępne na co dzień

Większość udostępnianych wnętrz to miejsca niedostępne na co dzień – wejście do nich będzie możliwe jedynie podczas Festiwalu. Wśród otwieranych miejsc znajdują się prywatne mieszkania i domy, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe. Udostępniane przestrzenie stanowią bogate źródło inspiracji w zakresie wystroju wnętrz, projektowania, architektury czy designu.

 Festiwal Otwarte Mieszkania

Mieszkanie Mateusza Stępnia i Gabrieli Sowy

Fot. Paula Pietruszka

Co w programie?

W tym roku udostępnionych będzie około 20 wnętrz, w tym np. dom malarki Bettiny Bereś, pracownie rzeźbiarskie należące do niezwykłego kompleksu pracowni artystycznych przy ulicy Emaus czy imponujące mieszkanie Mory Korytowskiej oraz Jurka Markowicza, które powstało z gruzowiska w jednej z krakowskich kamienic.

Po każdym z wnętrz zwiedzających oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem Festiwalu staje się spotkanie. Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie, które otwiera zarówno wnętrza, jak i ludzi na siebie nawzajem.

 Festiwal Otwarte Mieszkania

Mieszkanie właścicieli Studiozapraszam.pl

Wydarzenia towarzyszące – to warto wiedzieć!

Festiwal Otwarte Mieszkania to nie tylko zwiedzanie wnętrz i ciekawe spotkania, lecz także liczne wydarzenia towarzyszące. Wśród nich m.in. warsztaty, wykłady czy spacery architektoniczne prowadzone przez ekspertów z takich dziedzin, jak projektowanie, konserwacja zabytków i wystrój wnętrz. Dzięki temu Festiwal pełni funkcję edukacyjną, a także staje się platformą do nawiązywania kontaktów branżowych. Dodatkowo odbędą się warsztaty dla dzieci, kameralne koncerty w niezwykłych wnętrzach, spacery fotograficzne, śniadanie z widokiem na Kraków czy impreza pofestiwalowa.

Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny.
Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.
W przypadku większości lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem.
Szczegółowy program wydarzenia pojawi się na tydzień przed wydarzeniem.

Festiwal Otwarte Mieszkania Kraków

Więcej informacji znajdziesz na stronach internetowych:

www.fomkrakow.pl

Facebook: https://www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow/

Instagram: https://www.instagram.com/fomkrakow/

Ocena: 0
Zdjęcia: Jacek Smoter

POLECANE ARTYKUŁY